aarhusportalen.dk
Søg på Aarhusportalen |
Sitemap |
Nyhedsbrev |
Facebook |
Arrangementer
Nyhedsbrev
Weekendkalender, konkurrencer, ny- heder og meget mere direkte i din mailboks. Tilmeld dig her.

Vinderne

Liste over vindere af konkurrencer på aarhusportalen.dk. Er du en af vinderne, vil du få direkte besked.


War Dogs
Udtrukket den 25. august 2016

Vinderne er:
Susanne Rasmussen, Brædstrup
Camilla Nyegaard, Ulstrup
Ulla H Nielsen, Aarhus C
Vibeke Sten, Nibe
Maibritt Skytte, Risskov



Florence
Udtrukket den 25. august 2016

Vinderne er:
Heidi Toft Simonsen, Aarhus C
Lene Laursen, Århus V
Bente Johnsen, Galten
Majbrith Schrøder, Brabrand
Rosa Ismaili, Hillerød



To madbøger
Udtrukket den 8. august 2016

Vinderen er:
Vibeke Guldfeldt, Odense



To rejsebøger
Udtrukket den 23. juni 2016

Vinderen er:
Grethe Nielsen, Hjørring



Billetter til Urmageren
Udtrukket den 17. juni 2016

Vinderne er:
Reeda Ismaili, Hillerød
Karen Johansen, Hjørring
Tove Ekkelund, Hasselager
Mogens Kronborg, Sæby
Mette Grauballe, Silkeborg



Billetter til Nattens Dæmoner 2
Udtrukket den 10. juni 2016

Vinderne er:
Zsuzsanna Fekete Bergfjord, Valby
Hans Kristiansen, Randers nv.
Hanne Rasmussen, Aarhus V
Rikke Erler, Hjortshøj
Anne Vang Jensen, Rønde



Billetter til filmen "Mig før dig"
Udtrukket den 2. juni 2016

Vinderne er:
Margit Jensen, Hadsund
Annie Kragelund, Støvring
Finn Holm Jensen, Skanderborg
Geert Nielsen, Aarhus N



Billetter til koncert med Ebbot Lundberg
Udtrukket den 11. maj 2016

Vinderne er:
Rasmus Espersen, Aarhus
Rina Laursen, Viby J



Billetter til filmen Mother's Day
Udtrukket den 6. maj 2016

Vinderne er:
Ulla Jürgensen, Hjortshøj
Diana Nordbek, Stouby
Lene Nielsen, Aarhus V
Kirsten Preuss Nielsen, Aarhus N
Heidi Erler, Hjortshøj



Billetter til De Standhaftige
Udtrukket den 7. april 2016

Vinderne er:
Camilla Davidsen, Aarhus C
Kira Schiller, Hjortshøj
Merete Hollerup, Lystrup
Jennie Clinton, Lystrup
Birthe Madsen, Aars



Billetter til filmen Batman v Superman
Udtrukket den 29. marts 2016

Vinderne er:
Line Tofte, Rønde
Ole Henriksen, Odense C.
Dorthe Bille, Aalborg
Gunner Dahl, Brønderslev
Sonja Bech, Farum



Billetter til filmen Single i New York
Udtrukket den 12. februar 2016

Vinderne er:
Anja Elley, Galten
Rikke Elkjær Nielsen, Solbjerg
Lisbeth Crafack, Aarhus C
Anja Wolff Madsen, Aarhus C
Helle Østergaard, Herning



Billetter til filmen Tordenskjold & Kold
Udtrukket den 29. januar 2016

Vinderne er:
Ejlif Emdorf, Lystrup
Per Stampe, Viby J.
Tina Riis Nielsen, Højbjerg
Janne Overgård, Otterup
Eva Poulsen, Risskov



Billetter til filmen Macbeth
Udtrukket den 18. december 2015

Vinderne er:
Flemming Nørregaard, Ringsted
Birthe Madsen, Aars
Ib Vange, Højbjerg
Ricky Hansen, Hørning
Finn Holm Jensen, Skanderborg



Ølrejsen - Øl og kultur i Europa
Udtrukket den 16. december 2015

Vinderen er:
Eva Elgaard, Nykøbing F.



Billetter til filmen The Program
Udtrukket den 27. november 2015

Vinderne er:
Frank Jøhnke, Lystrup
Tavs Bjerre, Skanderborg
Aino Lykke Riis, Højbjerg
Anne Smitt, Odense M
Michael Overgård, Odense c



Billetter til filmen Legend
Udtrukket den 12. november 2015

Vinderne er:
Carl Rasmussen, Aarhus C
Ole Henriksen, Odense C.
Hans Kristian Hansen, Lystrup
Knud Erik Hansen, Støvring
Ricky Hansen, Hørning



Billetter til filmen 'Pawn Sacrifice'
Udtrukket den 18. september 2015

Vinderne er:
Poul Erik Klavsen, Aarhus N
Mogens Kronborg, Sæby
Vibeke Dall Schmidt Nielsen, Kolding
Bjarne Toft, Odder
Jytte Olejas, Højbjerg



Billetter til filmen 'Sommeren '92'
Udtrukket den 4. september 2015

Vinderne er:
Kirsten Sørensen, Skødstrup
Louise Henningsen, Brabrand
Alfred Kammesgaard, Ansager
Lene Prentow, Hjørring
Kirsten Kastrupsen, Lystrup



Billetter til filmen Guldkysten
Udtrukket den 2. juli 2015

Vinderne er:
Søren Nielsen, Højbjerg
Arne Overgård, Skamby
Mette Bonde, Tranbjerg J
Jennie Clinton, Lystrup
Åse Kathrine Jensen, Lystrup



Bartenderens Grundbog
Udtrukket den 27. maj 2015

Vinderne er
Anna Grethe Troelsen, Aalborg SØ
Marianne Gehrt, Egå
Ken Barlach, Stubbekøbing



Billetter til filmen Hot Pursuit
Udtrukket den 22. maj 2015

Vinderne er:
Jytte Olejas, Højbjerg
Line Nordbek, Stouby
Kirsten Preuss Nielsen,
Anne Dorte Kristensen, Odder
Janne Overgård, Otterup



Billetter til filmen Lang historie kort
Udtrukket den 7. maj 2015

Vinderne er:
Anja Elung-jensen, Hadsten
Carl Olsen, Trige
Jørgen Bergmann, Frederiksberg
Pia Ottosen, Odense C
Arvid Lynge Zimmermann, Løgstør



Billetter til Run All Night
Udtrukket den 16. april 2015

Vinderne er:
Roya Ismaili, Hillerød
Ulla Nielsen, Aarhus C
Mikkel M. Jensen, Veksø
Lars Holm Pedersen, Tilst
Birgit Kehlet, Lystrup



Billetter til Jeg er stadig Alice
Udtrukket den 9. marts 2015

Vinderne er:
Bodil Jacobsen, Hadsund
Kaj Nielsen, Aarhus C
Vibeke Gaulshøj, 8000 Århus C
Birthe Froberg, Århus N



Billetter til Steppeulven
Udtrukket den 19. februar 2015

Vinderne er:
Maiken Ballisager, Aarhus C.
Ole Henriksen, Odense C.
Lis Bjørnø, Hjortshøj
Karen Cecilie Søgaard, Aarhus C
Anette M. Jensen, Stenløse



Billetter til Jupter Ascenging
Udstrukket den 9.januar 2015

Vinderne er:
Anja Chlemensen, Viby J
Karen Gregersen, Rønde
Helle Benedikte Neigaard , Aarhus C
Flemming Nørregaard, Ringsted
Tove Ekkelund, Hasselager



Billetter til The Imitation Game
Udtrukket den 29. januar 2015

Vinderne er:
Heidi Erler, Hjortshøj
Jennie Clinton, Lystrup
Reza Ismaili, Ballerup
Christina Hansen, Aarhus C
Birgitte Balladone, Aarhus C



Billetter til American Sniper
Udtrukket den 23. januar 2015

Vinderne:
Susan Burlund, Lystrup
Susanne Jensen, Hasselager
Per Christensen, Århus C
Birthe Jensen, Viby J
Anne Lise Lomborg, Viby J



Billetter til All Inclsive
Udtrukket 8. januar 2015

Vinderne er:
Lene Heltborg, Holmegaard
Rikke Neipart, Hillerød
Tove Ekkelund, Hasselager
Alice Winckler, Aarhus
Brian Adolph, Hjortshøj



Billetter til De Satans Chefer 2
Udtrukket den 22. december 2014

Vinderne er:
Annette Bjerrum, Harlev J
Gitte Henriksen, Kjellerup
Lars Johansen, Hjørring
Anne Nordbek, Stouby
Niels Wolf, Odense C.



bogen 'Thorkild Simonsen - kommunernes mand i Christiansborgs tjeneste'
Udtrukket den 5. december 2014

Vinderne er:
Edel Mikkelsen, Skanderborg
Arvid Lynge Zimmermann, Løgstør
Annie Hinge, Silkeborg



Billetter til Dommeren
Udtrukket den 27. november 2014

Vinderne er:
Lis Svenningsen, Egå
Per Christensen, Århus C
Anna Grethe Troelsen, Aalborg SØ
Annemarie Eskerod, Højbjerg
Bent Høgsted, Lystrup



Billetter til Stille Hjerte
Udtrukket den 14. november 2014

Vinderne er:
Annie jensen, egå
Inger Bjerre, Aarhus V
Erik Hønge, Aahus C
Margit V Jensen, Ringsted
Annette Sønderborg, Risskov



Billetter til filmen Interstellar
Udtrukket den 7. november 2014

Vinderne er:
Ole Henriksen, Odense C.
Conni Diget, Aarhus C
Birgitte Balladone, Aarhus C
Vibeke Jessen Jensen, Aarhus C
Ib Johansen, Hjørring



Billetter til Min lejlighed i Paris
Udtrukket den 24. oktober 2014

Vinderne er:
Kai Hounisen, Højbjerg
Thorkild Bech, Tilst
Eigil Houmark, Ribe
Pia Kristensen, Århus C
Runa Frost, Mårslet



Billetter til Annabelle
Udtrukket den 17. oktober 2014

Vinderne er:
Mogens Kronborg, Sæby
Line Jensen, Aarhus C
Vibeke Jessen, Aarhus C
Lisbeth Glud, Aarhus C
Pia Kristensen, Århus



Ophold for to på Slukefter Kro
Udtrukket den 10. oktober 2014

Vinderen er:
Hanne R. Fisker, Tranbjerg J



Billetter til Pejseshow 2014
Udtrukket den 8. oktober 2014

Vinderne er:
Jørgen Johnsen, Trige
Anni Tilsted, Aarhus V



Billetter til filmen Jersey Boys
Udtrukket den 26. september 2014

Vinderne er:
Tine Enkelund, Brabrand
Ingrid Schulz, Hinnerup
Annette Bjerrum, Harlev J
Christel Kongsgaard, Skødstrup
Poul Erik Klavsen, Aarhus N



Gavekort til KöD
Udtrukket den 23. september 2014

Vinderen er:
Thomas Henriksen, Galten



Billetter til filmen Sin City A Dame to Kill For
Udtrukket den 29. august 2014

Vinderne er:
Torben Klemensen. Odder
Lone Edvardsen, Århus c
Knud Erik Hansen, Støvring
Erik Kjær Kristensen, Ry
Anni Villefrance, Harlev



Billetter til filmen Into the Storm
Udtrukket den 21. august 2014

Vinderne er:
Søren Høy, Risskov
Vibe Thorhauge Ryom, Risskov
Anita Pachai, Åbyhøj
Bodil Æbelø, Gedved
Hans Kristiansen, Randers NV



Billetter til filmen Hercules
Udtrukket den 5. august 2014

Vinderne er:
Kira Schiller, Hjortshøj
Tina Riis Nielsen, Højbjerg
Lise Behrendt, Risskov
Karsten Strandgaard Jørgensen, Aarhus C
Jytte Olejas, Højbjerg



Billetter til filmen Forelelsket i New York
Udtrukket den 29. juli 2014

Vinderne er:
Heidi Aagaard, Aarhus
Susanne Munk, Silkeborg
Carl-V. Buchwald, Langå
Lis Svenningsen, Egå
Lilian Hansen, Beder



Billetter til filmen Ung & smuk
Udtrukket den 13. juli 2014

Vinderne er:
Grethe Nielsen, Hjørring
Henrik Hansen, Odense C
Lene Prentow, Hjørring
Tage Nordbek, Stouby
Susanne Pedersen, Hinnerup



Stefan Bageværksted
Udtrukket den 19. juni 2014

Vinderne er:
Marianne Bry, Lystrup
Elsebet Dissing, Skanderborg
Pia Ottosen, Odense C



Gavekort til Brasserie Belli
Udtrukket den 6. juni 2014

Vinderen er:
Anni Villefrance, Harlev



Billetter til filmen Edge of Tomorrow
Udtrukket den 3. juni 2014

Vinderne er:
Karen Johansen, Hjørring
Sanne Neipart, Kgs. Lyngby
Jytte Olejas, Højbjerg
Niels Aage Jensen, Marstal
Anne Dahl Nissen, Brønderslev



Billetter til filmen Godzilla
Udtrukket den 13. maj 2014

Vinderne er:
Birgitt Pedersen, Ikast
Margrethe Ingeman, Risskov
Anne Johansen, Aalborg Øst
Per Johansen, Hjørring
Pia Ottosen, Odense C



Billetter til AGF's sidste hjemmekamp
Udtrukket den 8. maj 2014

Vinderne er:
Ejlif Emdorf, Lystrup
Olaf Nielsen, Solbjerg
Flemming Vennekilde, Aarhus



Billetter til Cirkus Arena
Udtrukket den 16. april 2014

Vinderne er:

Bjarne Slot Sørensen, Risskov
Erik Sørensen, Højbjerg
Else Lindhardt, Odder
Ellen-Margrethe Larsen, Aarhus V
Ove Saugbjerg, Skødstrup
A.Wulff, Aarhus C
Laura Sloth Ejlersen, Aarhus c.
Jessie Vestskov, Risskov
Susanne Pedersen, Hinnerup
Kirsten Hansen, Ebeltoft
Lene Nordbek, Stouby



Maria Montells cd NU
Udtrukket 17. marts 2014

Vinderne er:
Per Stampe, Viby J.
Heidi Skibsted, Karlslunde
Birgitt Pedersen, Ikast



Billetter til "300: Rise of an Empire"
Udtrukket den 10. marts 2014

Vinderne er:
Mogens Kronborg, Sæby
Marianne Gehrt, Egå
Karen Johansen, Hjørring
Hanne Juhler, Mårslet



Billetter til Far til Fire - Onkel Sofus vender tilbage
Udtrukket den 20. februar 2014

Vinderne er:
Jørgen Bergmann, Frederiksberg
Sanne Neipart, Hillerød
Yrsa Sand Andersen, Aarhus V



Billetter til filmen Familien
Udtrukket den 12. februar 2014

Vinderne er:
Lars Holm Pedersen, Tilst
Flemming Nørregaard, Ringsted
Pia Pedersen, Billund
Heidi Erler, Hjortshøj



BIlletter til LEGO-filmen
Udtrukket den 10 februar 2014

Vinderne er:
Alfred Kammesgaard, Ansager
Niels Cronholm Andersen, Skanderborg
Lene Toft Nielsen, Tranbjerg J
Niels Jacobsen, Horsens



Bogen "Aarhusianske godnathistorier"
Udtrukket den 31. januar 2014

Vinderne er:
Vibeke Gaulshøj, Århus C
Bettina Jakobsen, Risskov
Anja Offenberg, Hørning



BIlletter til Mandela - "Vejen til frihed"
Udtrukket den 23. januar 2014

Vinderne er:
Allan Clemmesen, Skanderborg
Lis Bjørnø, Hjortshøj
Birthe Madsen, Aars
Dorthe Wieland, Risskov



Bogen Aarhus Arkitektur
Udtrukket den 16. januar 2014

Vinderne er:
Inger Bjerre, Aarhus V
Anja Wolff Madsen, Aarhus C



EM i herrehåndbold
Udtrukket den 7. januar 2014

Vinderne er:
Jan Jensen, Tilst
Anja Wolff Madsen, Aarhus C



TV-serien Broen 2 på dvd
Udtrukket den 20. december 2013

Vinderne er:
Lene Prentow, Hjørring
Lissi Horup, Tilst
Anne Marie Nordbek, Stouby
Grethe Nielsen, Hjørring



TV-serien Vikings på dvd
Udtrukket den 13. december 2013

Vinderne er:
Kim Thanning Olsen, Slagelse
Thomas Pyrmont Dybdahl, Højbjerg
Kirsten Wittendorf, Malling



Billetter til filmen Mud
Udtrukket den 5. december 2013

Vinderne er:
Søren Brynolf, Tilst
Lis Svenningsen, Egå
Carina Matysiak, Hvalsø
Astrid Kjems, Højbjerg



Det Grå Guld på dvd
Udtrukket den 28. november 2013

Vinderne er:
Jette Laugesen, Greve
Dan Møller, Århus N
Elin Petersen, Grenaa
Daniel Nordbek, Stouby



Gavekort til Kähler Spisesalon
Udtrukket den 20. november 2013

Vinderen er:
Marianne Kristensen, Aarhus N



Pejseshow på Pejsegården
Udtrukket den 7. november 2013

Vinderne er_
Ejlif Emdorf, Lystrup
Hans Erik Larsen, Hinnerup


Biografbilletter til 'Farvel til mafiaen'
Udtrukket den 1. november 2013

Vinderne er:
Steen Bech Nielsen, Hasselager
Else Kristensen, 8240 Risskov
Birgitte Kloppenborg-Skrumsager, Højbjerg



Rejse til Sydafrika med Limpopo Travel
Udtrukket den 22. oktober 2013

Vinderen er:
Claus Monrad Stenvad Bygade 30 8586 Ørum



Billetter til filmen "White House Down"
Udtrukket den 30. september 2013

Vinderne er:
Ann Møller Jensen, Højbjerg
Christina Trebbien, Aarhus N
Monika Odefey, København S
Jens W. Hansen, Hørning
Christine Hald Christensen, Århus N
Kristian Lykke Hansen, Lystrup



Billetter til Andreas Bo's show Plagiat
Udtrukket den 20. september 2013

Vinderen er:
Yvette Dyhr, Åbyhøj



Biografbilletter til 'Rush'
Udtrukket den 19. september 2013

Vinderne er:
Birgit Kehlet, Lystrup
Bettina Jakobsen, Risskov
Mogens Kronborg, Sæby
Merete Hansen, Horsens
Karina Brøndum, Kolding
Anni Tilsted, Aarhus V



Gavekort til Norsminde Kro
Udtrukket den 12. september 2013

Vinderen er:
Anne Lise Lomborg, Brabrand



Lincoln på dvd
Udtrukket den 4. september 2013

Vinderne er:
Jytte Beier, Aalborg
Bettina Jakobsen, Risskov
Anne Lise Lomborg, Brabrand



DVD: A Good Day To Die Hard
Udtrukket den 30. august 2013

Vinderne er:
Ulla Poulsen, Tranbjerg
Ulla Jürgensen, Hjortshøj
Margrete Dybbroe, Højbjerg



Biografbilletter til Elysium
Udtrukket den 22. august 2013

Vinderne er:
Rasmus Espersen, Århus C
Ole Iburg Mejlbyvej, Hjortshøj
Helle Papuga, Aarhus V
Lars Johansen, Hjørring
Reza Ismaili, Ballerup
Mette Hansen, Århus C



Billetter til Djurs Sommerland
Udtrukket den 22. august 2013

Vinderne er:
Anne Hansen, Brande
Ilona Kongsgaard, Sabro
Frands Petersen, Lystrup
Hanne Enggaard Pedersen, Hasselager



Weekendtur for to til Birmingham
Udtrukket den 6. august 2013

Vinderen er:
Lars Johansen, Hjørring



Gavekort til Nordens Folkekøkken
Udtrukket den 2. august 2013

Vinderen er:
Maria Berthelsen, Sabro



Billetter til The Wolverine
Udtrukket den 31. juli 2013

Vinderne er:
Ingolf Romlund, Højbjerg
Jytte Beier, Aalborg
Kamilla S. Poulsen, Aarhus C
Rikke Neipart, Hillerød



Gavekort til Fuglsøcentret
Udtrukket den 31. juli 2013

Vinderen er:
Anne Lise Lomborg, Brabrand



Biografbilletter - The Internship
Udtrukket den 15. juli 2013

Vinderne er:
Rikke Bust Erler, Hjortshøj
Trine Nordbek, Stouby
Mogens Hovej, Valby
Anne Lise Lomborg, Brabrand



Gavekort til Slukefter Kro
Udtrukket den 27. juni 2013

Vinderen er:
Ellen Schibbye, Solbjerg



Gavekort til Fuglsøcentret
Udtrukket den 27. juni 2013

Vinderen er:
Patrick Vogelius, Ryslinge



DVD-filmen "Otto er et næsehorn"
Udtrukket den 26. juni 2013

Vinderne er:
Ib Johansen, Hjørring
Kjeld Fyrst, Brabrand
Vibe Thorhauge Ryom, Risskov
Niels Ivan Kammesgaard, Ansager



DVD-filmen "Min Søsters Børn i Afrika"
Udtrukket den 25. juni 2013

Vinderne er:
Eva Elgaard, Nykøbing F.
Lars Johansen, Hjørring
Søren Brynolf, Tilst



DVD-filmen 'Life of Pi'
Udtrukket den 21. juni 2013

Vinderne er:
Peder Pedersen, Hadsten
Hans Kristiansen, Randers nv.
Ninna Sørensen, Risskov



Billetter til Man of Steel
Udtrukket den 19. juni 2013

Vinderne er:
Birthe Madsen, Aars
Birgitt Pedersen, Ikast
Jesper Maiboe, Søborg
Kirsten Hesselberg, Toftlund



Gavekort til Restaurant Lajmi
Udtrukket den 14. juni 2013

Vinderne er:
Lars Holm Pedersen, Tilst
Sonja Mortensen, Solbjerg



Billetter til The Angels' Share
Udtrukket den 11. juni 2013

Vinderne er:
Poul Sørensen, Randers NV
Malgorzata Zajac, Frederiksberg C
Lars Johansen, Hjørring
Erik Sørensen, Tilst



Billetter til 'Tømmermænd Tur - Retur'
Udtrukket den 10. juni 2013

Vinderne er:
Jimmy Magnus, Valby
Grzegorz Pazdan, Sabro
Reza Ismaili, Hillerød
Mijo Jelic, Søborg



Dvd med Max Pinlig på Roskilde
Udtrukket den 4. juni 2013

Vinderne er:

Bettina Jakobsen, Risskov
Trine Nordbek, Stouby
Jete Laugesen, Greve
Per Johansen, Hjørring



Billetter til Zirkus Nemo
Udtrukket den 28. maj 2013

Vinderne er:
Marianne Bry, Lystrup
Kate Kongsgaard, Aarhus N
Anna Olesen, Aarhus C
Claus Hollesen, Aarhus C
Maria Møller, Harlev



Hobbitten på DVD plus diverse merchandise
Udtrukket den 22. maj 2013

Vinderne er:
Grethe Nielsen, Hjørring
Lykke Nielsen, Viby J
Eva Elgaard, Nykøbing F.



Wellnessophold på Hotel des Nordens
Udtrukket den 16. maj 2013

Vinderen er:
Kurt Rasmussen, Højbjerg



Billetter til filmen 'En sang for Marion'
Udtrukket den 14. maj 2013

Vinderne er:
Bent Andersen, Malling
Lisbeth Glud, Aarhus C



Lille Nørd: Kroppen, Dyr
Udtrukket den 14. maj 2013

Vinderne er:
Mogens Kronborg , Sæby
V. Andersen, Svenstrup
Else Emdorf, Lystrup



Katrine - Fugle Flyver Frit (CD)
Udtrukket den 18. april 2013

Vinderne er:
Ulla Fjordmand, Skanderborg
Jørgen Schiller, Risskov
Søren Nielsen, Kjellerup
Lisbeth Glud, Aarhus C
Jytte Nesager Albrektsen, Fjerritslev
Velika Jelic, Søborg
Angela Toft, Vordingborg
Natasha Høllund, Viby J.
Susanne Munk, Silkeborg



Billetter til Cirkus Arena
Udtrukket den 12. april 2013

Vinderne er:
Familien Staalsen, Sabro (1. præmie)
Kira Schiller, Hjortshøj
Kristine Paludan, Aarhus C
Julie Bilgrau, Aarhus C
John Andersen, Mårslet
Inge Oxhøj, Horsens
Mona Lolk, Aarhus V
A. Christensen, Højbjerg
Peter Jørgensen, Hammel
Annie Brinck, Odder
Kristian Lykke Hansen, Lystrup



"Marie Krøyer" på DVD
Udtrukket den 10. april 2013

Vinderne er:
Lisbeth A. Larsen, Aarhus V
Knud Erik Hansen, Støvring



Gavekort til Kähler Coffee Station
Udtrukket den 3. april 2013

Vinderne er:
Mie Gade, Aarhus C
Lissi Hall, Tranbjerg
Christina Pugdal, Aarhus C.
John Andersen, Mårslet



Billetter til Ree Park
Udtrukket den 5. marts 2013

Vinderen er:
Joanna Poulsen, Holstebro



Bio-billetter til Parker
Udtrukket den 5. marts 2013

Vinderne er:

Christina Hansen, Aarhus C
Per Stampe, Viby J.
Anne Marie Nordbek, Stouby
tyge sand, ikast
Ebbe Thorup Holm, Århus C



DVD'en You & Me Forever
Udtrukket den 5. marts 2013

Vinderne er:
Rikke Bust Erler, Hjortshøj
Bente Johnsen, Galten
Søren Nielsen, Kjellerup



Gavekort til Fuglsøcentret
Udtrukket den 21. februar 2013

Vinderen er:
Marian Jakobsen, Lystrup



Billetter til koncert med Ane Trolle på VoxHall
Udtrukket den 1. februar 2013

Vinderne er:
Lars Holm Pedersen, Tilst
Lisbeth Thuesen, Århus V



Billetter til Cirque du Soleil
Udtrukket den 1. februar 2013

Vinderne er:
Ann Stecher, Egå
Birthe Heidal, Brabrand



Billetter til Min søsters børn i Afrika
Udtrukket den 31. januar 2013

Vinderne er:
Allan Schmidt, Fredericia
Vivi Hjortshøj, Kbh.S



DVD-filmen 'Laksefiskeri i Yemen'
Udtrukket den 23. januar 2013.

Vinderne er:
Natasha Høllund, Viby J.
G. Sang Gormsen, Odense M



Gavekort til Fulgsøcentret
Udtrukket den 21. januar 2013

Vinderen er:
Gert Aamand Dr Larsensvej 25, 8370 Hadsten



Promotoren og hans boksere - 3-dobbelt DVD
Udtrukket den 14. januar 2013

Vinderne er:
Per Stampe, Viby J.
Birgitte Skipper Kjærgaard, Skanderborg
Niels Ivan Kammesgaard, Ansager
Søren Brynolf, Tilst
Jørgen Bergmann, Frederiksberg
Ole Henriksen, Odense C.



Gavekort til Brasserie Belli
Udtrukket den 7. januar 2013

Vinderen er:
Lasse Holst, Tilst



Fribilletter til filmen Zambezia
Udtrukket den 7. januar 2013

Vinderne er:
Kira Schiller, Hjortshøj
torben hansen, mårslet
Anne Johansen, Hjørring



Tommy Kenters jubilæumsshow Kentex 50
Udtrukket den 19. december 2012

Vinderne er:
Kjeld Fyrst, Brabrand
Ketty Fuglsbjerg, Svaneke
lene laursen, århus v
Mogens Lundholm, Frederikshavn
Ulla Nielsen, Århus C
Kirsten Schiller, Risskov



Mick Øgendahls show SPAS
Udtrukket den 19. december 2012

Vinderne er:
Line Nordbek, Stouby
Anne Lise Lomborg, Brabrand
Eva Elgaard, Nykøbing f.
Erik Hinge, Hadsten
Jytte Johansson, Holstebro



TV2' serie RITA
Udtrukket den 19. december 2012

Vinderne er:
Thomas Krabbe, Odder
Louise Henningsen, Brabrand
Lisbeth Mortensen, Viby J
Tove Ekkelund, Hasselager

-->
Billetter til filmen 'Cæsar skal dø'
Udtrukket den 17. december 2012

Vinderne er:
Søren Nielsen, Kjellerup
Knud Stagstrup, Aarhus N
Kristian E Kammesgaard, Ansager
Poul Carstensen, Åbyhøj
Per Stampe, Viby J.



DVD: Rasmus Seebach Live
Udtrukket den 14. december 2012

Vinderne er:
Jan T. Pedersen, Risskov
Lene Prentow, Hjørring
Else Emdorf, Lystrup
Mia Madsen, Aarhus C
Kai Hounisen, Højbjerg



Gavekort til Fuglsøcentret
Udtrukket den 6. december 2012

Vinderen er:
Gunner Dahl, Brønderslev



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 6. december 2012

Vinderen er:
Susanne Munk, Silkeborg



DVD: En ny start
Udtrukket den 30. november 2012

Vinderne er:
Hans kristiansen, Randers nv.
Bent Andersen, Malling
Ingolf Romlund, Højbjerg



Fribilletter til De UrørligeMichelin på Nordisk Spisehus
Udtrukket den 29. november 2012

Vinderne er:
lotte birkmose, Solbjerg
Anne Pilgaard, Aarhus V
Flemming jensen, Hjortshøj



Filmen Titanic 3D på DVD og Blu-Ray
Udtrukket den 16. november 2012

Vinderne er:
Peder Pedersen, Hadsten
Kjeld Fyrst, Brabrand



Filmen Fuglejagten på DVD
Udtrukket den 16. november 2012

Vinderne er:
Tage Nordbek, Stouby
Niels Ivan Kammesgaard, Ansager
Karen Johansen, Hjørring



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 12. november 2012

Vinderen er:
Lars Johansen, Hjørring



Medlemskab af ARoS Klubben
Udtrukket den 1. november 2012

Vinderne er:
Alice Beerglund , Galten
Bettina Jakobsen, Risskov



Ole Lund Kirkegaars Gummi T på DVD
Udtrukket den 30. oktober 2012

Vinderen er:
Bente Karlsen, Vordingborg



Billetter til filmen Monsieur Lazhar
Udtrukket den 29. oktober 2012

Vinderne er:
Ingolf Romlund, Højbjerg
margit dalsgaard, risskov
Jørgen Thomsen, Videbæk
Annette Juel, Risskov
Anna Overgaard Nielsen, Aarhus N



Sæson 1, 2 og 3 af TV-serien Glee
Udtrukket den 24. oktober 2012

Vinderne er:
Jenni Fiil, Vissenbjerg
Maren Lis Susgaard, Holstebro



DVD'en Wallis & Edward
Udtrukket den 15. oktober 2012

Vinderne er:
Hans O Kammesgaard, Ansager
Inger Christensen, Låsby
Birthe Madsen, Aars
Søren Nielsen, Kjellerup
Lis Tjørnelunde, Risskov



DVD'en The Sitter
Udtrukket den 15. oktober 2012

Vinderne er:
Anya Lehmann, Store Heddinge
Natasha Høllund, Viby J.
Jytte Beier, Aalborg



Gavekort til Fuglsøcentret
Udtrukket den 15. oktober 2012

Vinderen er:
Marianne Nielsen, Herning



Billetter til Walking With Dinosaurs
Udtrukket den 5. oktober 2012

Vinderen er:
Jytte Johansson, Holstebro



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 5. oktober 2012

Vinderen er:
Elena Jacobsen, Horsens



Johan Benders bog om Marselisborg Slot
Udtrukket den 20. september 2012

Vinderne er:
Anne Vang, Rønde
Preben Emil Nielsen, Aarhus V



DVD'en The Best Exotic Marigold Hotel'
Udtrukket den 14. september 2012

Vinderne er:
Jan T. Pedersen, Risskov
Charmilla Noesgaard, Aarhus N
Hans O Kammesgaard, Ansager
Pia Ottosen, Odense C
Rina Laursen, Viby J



Gavekort til Fuglsøcentret
Udtrukket den 10. september 2012

Vinderen er:
Susanne Pedersen, Hinnerup



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 10. september 2012

Vinderen er:
Karen Johansen, Hjørring



Gavekort til Substans
Udtrukket den 31. august 2012

Vinderen er:
Louise Henningsen, Brabrand



Gavekort til Fuglsøcentret
Udtrukket den 10. august 2012

Vinderen er:
Kristian Lykke Hansen, Lystrup



Gavekort til Sun Tours
Udtrukket den 3. august 2012

Vinderen er:
Michael Goller Papsø, Aarhus V



Gavekort til Nordens Folkekøkken
Udtrukket den 2. august 2012

Vinderen er:
Karen Sig, Brabrand



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 2. august 2012

Vinderen er:
Karen Sig, Brabrand




Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 4. juli 2012

Vinderen er:
Mogens Kronborg, Sæby



DVD med Min Søsters Børn - alene hjemme
Udtrukket den 28. juni 2012

Vinderne er:
Jytte Beier, Aalborg
Peder Pedersen, Hadsten
Trine Keren, Grenaa
Jan Gjerløv, Aalborg



Billetter til 'All Shook Up' på Vilhelmborg Festspil
Udtrukket den 28. juni 2012

Vinderne er:
Bent Andersen, Malling
Bolette Jespersen, Hørning
Ulla Poulsen, Tranbjerg
Vibe Thorhauge Ryom, Risskov



Gavekort til Sun Tours
Udtrukket den 19. juni 2012

Vinderen er:
Karna Rønlev, Odense M



Gavekort til Restaurant Rivas
Udtrukket den 19. juni 2012

Vinderne er:
Francesca De Moja, Ry
Erik Sørensen, Tilst



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 8. juni 2012

Vinderen er:
Søren Nielsen, Kjellerup



Seks flasker vin fra Philipson Wine
Udtrukket den 11. maj 2012

Vinderen er:
Arne K Pedersen, Esbjerg V



Bog om Marselisborg Slot
Udtrukket den 26. april 2012

Vinderne er:
Jørgen Peter Andersen, Mårslet
Linda Kammesgaard, Ansager



Gavekort til Sun Tours
Udtrukket den 13. april 2012

Vinderen er:
Lisbeth Bjørn, 7900 Nykøbing



Gavekort til Det Franske Hjørne
Udtrukket den 13. april 2012

Vinderne er:
Anne Johansen, Hjørring
Anette Ruders, Lystrup



Billetter til Cirkus Arena
Udtrukket den 11. april 2012

Vinderne er:
Else Nielsen, Malling
Anni Villefrance, Harlev
Jørgen Holck Nielsen, Rønde
Louise Henningsen, Brabrand
Henning Desholm, Vojens
Lise Behrendt, Risskov



Seks flasker vin fra Philipson Wine
Udtrukket den 11. april 2012

Vinderen er:
Lene Isager, Vejstrup



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 30. marts 2012

Vinderen er:
Hanne Andersen, Skanderborg



Gavekort til Sun Tours
Udtrukket den 14. marts 2012

Vinderen er:
Flemming Pedersen, Århus N



Vinder af billetter til koncert med Bernhoft & Band på Train
Udtrukket den 14. marts 2012

Vinderen er:
Else Kristensen, Risskov



Seks flasker vin fra Philipson Wine
Udtrukket den 7. marts 2012

Vinderen er:
Leif Jørgensen, Ebeltoft



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 29. februar 2012

Vinderen er:
Anne Vang, Rønde



Gavekort fra Sun Tours
Udtrukket den 15. februar 2012

Vinderen er:
Bjarne Slot Sørensen, Risskov



Seks flasker vin fra Philipson Wine
Udtrukket den 8. februar 2012

Vinderen er:
Heidi Erler, Hjortshøj



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 1. februar 2012

Vinderen er:
Lisbeth Mortensen, Viby J



Ole Lund Kirkegaards Orla Frøsnapper på DVD
Udtrukket den 1. februar 2012

Vinderen er:
Jesper Jørgersen, Hobro



Billetter til Mozarts opera Don Juan i Musikhuset Aarhus
Udtrukket den 25. januar 2012

Vinderne er:
Anne Højl Hansen, Randers SØ
Ellen Schibbye, Solbjerg



Billetter til Batman Live i Jyske Bank Boxen
Udtrukket den 16. januar 2012

Vinderne er:
Marian Jakobsen, Lystrup
Jan Henrik Jakobsen, Holstebro
Gitte Clausen, Hedensted
Bente Jensen, Silkeborg
S. Nielsen, Kjellerup



Vin fra Philipson Wine
Udtrukket den 11. januar 2012

Vinderen er:
Anne Vang, Rønde



Gavekort fra KrydstogtEksperten
Udtrukket den 4. januar 2012

Vinderen er:
Lars Holm Pedersen, Tilst



Gavekort til Himmerland Golf & Country Club
Udtrukket den 4. januar 2012

Vinderen er:
Gerda Johansen, Hjørring



Billetter til håndboldkampen Danmark - Island
Udtrukket den 3. januar 2012

Vinderne er:
Kim Andersen, Viby J
Anita Jorgensen, Aarhus N



Max Pinlig 2 (DVD)
Udtrukket den 22. december 2011

Vinderne er:
Kamilla S. Poulsen, Aarhus C
Inger Hald, Knebel



Gavekort til Danske Kroer & Hoteller
Udtrukket den 14. december 2011

Vinderen er:
Anita Thyrsted, Måløv



6 flasker Cuvée Philipson Côtes du Rhône Guigal
Udtrukket den 8. december 2011

Vinderen er:
Rasmus Rugaard, Viby J



Justin Bieber 'Under the Misteltoe' (CD)
Udtrukket den 8. december 2011

Vinderne er:
Anne Marie, Stouby
Helle Lykke Nikolajsen, Vejle
Anne Dahl Nissen, Brønderslev
Lis Olesen, Holstebro



Pandaerne (DVD)
Udtrukket den 7. december 2011

Vinderne er:
Lis Tjørnelunde, Risskov
Kira Schiller, Hjortshøj
Birthe Tang, Lemvig
Angela Toft, Vordingborg



Gavekort til KrydstogtEksperten
Udtrukket den 30. november 2011

Vinderen er:
Carsten Hansen, Slagelse



Gavekort til Himmerland Golf & Country Club
Udtrukket den 30. november 2011

Vinderen er:
Inge Jensen, Risskov



DVD: Arthurs 3 De To Verdener
Udtrukket den 24. november 2011

Vinderne er:
Vivi Hjortshøj, Kbh.S
Annette Bjerrum, Harlev j



DVD: Dino 2
Udtrukket den 24. november 2011

Vinderne er:
Miriam Lisberg, Svinninge
Pia Sørensen, Åbyhøj



Albertes bedste børnesange
Udtrukket den 16. november 2011

Vinderne er:
Jeanette Skjødt Friis, Hedensted
Jens W. Hansen, Hørning
Camilla Halberg, København Ø
Lars Johansen, Hjørring
Kurt Nielsen, Randers C
Mogens Kronborg, Sæby



Tony Bennetts Duets II
Udtrukket den 9. november 2011

Vinderne er:
Niels L. Carlsen, Hjortshøj
Hanne Jacobsen, Vinderup
Jesper Christensen, Låsby
Conni Diget, Århus C



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 3. november 2011

Vinderen er:
Bent Varnich, Harlev J



Gavekort til Danske Kroer & Hoteller
Udtrukket den 3. november 2011

Vinderen er:
Kai Ivan Jensen, Randers SV



Et 4-døgns ophold i Skallerup Klit
Udtrukket den 3. november 2011

Vinderen er:
Ninna Sørensen, Risskov



More Cracks' - Nabiha i international version
Udtrukket den 3. november 2011

Vinderne er:
Jørgen Jensen, Augustenborg
Bettina Jakobsen, 8240 Risskov
Jan T. Pedersen, Risskov
Malene Pedersen, Ballerup



Gavekort til Himmerland Golf & Country Club
Udtrukket den 26. oktober 2011

Vinderen er:
Lars Kongebro, Kbh NV



Gavekort til KrydstogtEksperten
Udtrukket den 26. oktober 2011

Vinderen er:
Jesper Blak, Risskov



Albummet "Gavin DeGraw Sweeter"
Udtrukket den 26. oktober 2011

Vinderne er:
Anya Lehmann, Store Heddinge
Lene Nielsen, Tilst
Ulla Nielsen, Århus C
Lene Kessler, Skødstrup



Dvd'en "Uffe Holm Uforberderlig?"
Udtrukket den 26. oktober 2011

Vinderne er:
Mogens Kronborg, Sæby
Pia Sroka, Odense NV
Carsten Lund, Aarhus V
Kira Schiller, Hjortshøj
Arne Overgård, Skamby
Mogens Lundholm, Frederikshavn
Heidi Erler, Hjortshøj
Arne Pedersen, Vejle Øst



Billetter til Far til Fire - Tilbage til Naturen + cd
Udtrukket den 19. oktober 2011

Vinderen er:
Jeanne Olesen, Hasselager



Biografbilletter til Peter Plys - Nye eventyr i Hundredemeterskoven
Udtrukket den 17. oktober 2011

Vinderne er:
Lisbeth Preuss, Aarhus C
Annette Bjerrum, Harlev j
Lis Clausen, Åbyhøj
Bent Andersen, Malling



Dvd med Gintberg på Kanten
Udtrukket den 12. oktober 2011

Vinderne er:
Andrup Pedersen, Galten
Inge Nielsen, Karlslunde
Anne Lise Lomborg, Brabrand
Jytte Johansson, Holstebro



Live fra Bremen sæson 3 og 4
Udtrukket den 12. oktober 2011

Vinderne er:
Per Johansen, Hjørring
Erik Sørensen, Tilst
Marianne Friis Nielsen, Odense SV
Maibritt Skytte, Rissov



Filurs nye album 'Faces'
Udtrukket den 12. oktober 2011

Vinderne er:
Jeannette Cold, Risskov
Carsten Lund, Aarhus V
Pia Sroka, Odense NV
Per Johansen, Hjørring



Gavekort til Danske Kroer & Hoteller
Udtrukket den 5. oktober 2011

Vinderen er:
Ellen-Margrethe Larsen, Aarhus V



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 5. oktober 2011

Vinderen er:
Bente Dalgaard, Lemvig



Combo-pakke med Disneys Løvernes Konge
Udtrukket den 29. september 2011

Vinderne er:
Hanne Ahrensbach, Brabrand
Yvonne Holm, Odense M




Gavekort fra Krydstogteksperten
Udtrukket den 29.. september 2011

Vinderen er:
Lars Holm Pedersen, Tilst



Gavekort til Himmerland Golf & Country Club
Udtrukket den 29. september 2011

Vinderen er:
John Andersen, Mårslet



Pearl Jam - cd, dvd og biografbilletter
Udtrukket den 15. september 2011

Vinderne er:
Ole Henriksen, Odense C.
Botha Christensen, Viby J



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 8. september 2011

Vinderen er:
Berit Vestergaard, Struer



Gavekort fra Danske Kroer & Hoteller
Udtrukket den 8. september 2011

Vinderen er:
Jørgen Rust Nielsen, Ringkøbing



Billetter til Old Boys-landskampen mod Skovbakken
Udtrukket den 31. august 2011

Vinderne er:
Anne Vang, Rønde
Helle Thougaard, Århus N



Gavekort fra Krydstogteksperten
Udtrukket den 31. august 2011

Vinderen er:
Jonna Møller, Køge



Gavekort til Himmerland Golf & Country Club
Udtrukket den 31. august 2011

Vinderen er:
Lene Madsen, Hadsten



Disney-thrilleren 'I Am Number Four' på DVD
Udtrukket den 24. august 2011

Vinderne er:
Majken Christensen, Køge
Lene Nielsen, Tilst
Trine Keren, Grenaa
Hanne Gould, Aarhus N



Gavekort fra Ribe Byferie
Udtrukket den 3. august 20011

Vinderen er:
Anna Runge, Thisted



Gavekort fra Danske Kroer & Hoteller
Udtrukket den 3. august 2011

Vinderen er:
Monika Odefey, København S



Billetter til My Fair Lady på Vilhelmsborg Festspil den 1. aug. 2011
Udtrukket den 27. juli 2011

Vinderen er:
Botha Christensen, Viby J.



Gavekort til Himmerland Golf & Country Club
Udtrukket den 27. juli 2011

Vinderen er:
Natasha Høllund, Viby J.



Gavekort til Krydstogteksperten
Udtrukket den 27. juli 2011

Vinderen er:
Per Richter Sørensen , Aarhus N.



De' Longhi espressomaskine
Udtrukket den 1. juli 2011

Vinderen er:
Susie Kjærsgaard, Korsør



Sæsonkort til Tivoli Friheden
Udtrukket den 1. juli

Vinderne er:
Heidi Erler , Hjortshøj
Michael Messell, Lystrup



Gavekort til Danske Kroer og Hoteller
Udtrukket den 1. juli 2011

Vinderen er:
Lone Andersen, Bjerringbro



Billetter til premieren på Harry Potter og Dødregallierne del 2
Udtrukket den 1. juli

Vinderne er:
Anne Timm, Højbjerg
Lone Jensen, Tranbjerg J



DVD med TV2-zulu-serien Radio Karen
Udtrukket den 22. juni 2011

Vinderne er:
Michael Messell, Lystrup
John Lausen, Valby
Gunner Dahl, Brønderslev
Vibeke Riis, Viby J
Maibritt Skytte, Risskov
Anne Johansen, Hjørring
Ibet Friis, Gadstrup
Trine Keren, Grenaa



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 22. juni 2011

Vinderen er:
Lene Nielsen, Tilst



Billetter til My Fair Lady på Vilhelmsborg Festspil
Udtrukket den 22. juni 2011

Vinderen er:
Danny Hansen, Brabrand



Gavekort til Himmerland Golf & Country Club
Udtrukket den 15. juni 2011

Vinderen er:
Bente Nis-Hansen, Grenaa



Gavekort til Krydstogteksperten
Udtrukket den 15. juni 2011

Vinderen er:
Marianne Nielsen, Herning



To flybilletter fra Comefly til Florida fra Aalborg
Udtrukket den 8. juni 2011

Vinderen er:
Søren Brynolf, Tilst



1 måneds fri træning hos Aarhus Crossfit
Udtrukket den 8. juni 2011

Vinderne er:
Botha Christensen, Viby J
Henrik Rasmussen, Aarhus C
Sanne Vindelev, Århus



Xanders debutalbum 'Over Skyer under Vand'
Udtrukket den 8. juni 2011

Vinderne er:
Annie Andersen, Århus C
Flemming Ulstrup, Frederikssund
Anne Dahl Nissen, Brønderslev
Anne Marie Nordbek, Stouby
Klaus Meyer Apelgren, Århus C



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 1. juni 2011

Vinderen er:
Torben Jensen, Måløv



Gavekort til Danske Kroer og Hoteller
Udtrukket den 25. maj 2011

Vinderen er:
Susan Burlund, Lystrup



Sæsonkort til Friheden
Udtrukket den 25. maj 2011

Vinderne er:
Mette Lindgaard, Aarhus C
Bolette Jespersen, Hørning



Billetter til My Fair Lady på Vilhelmsborg Festspil den 30 juli
Udtrukket den 18. maj 2011

Vinderen er:
Tove Nielsen, Aarhus C



Billetter til filmen På Vej i Øst for Paradis
Udtrukket den 18. maj 2011

Vinderen er:
Dorte Abildskov, Hadsten
Henning Sørensen, Tranbjerg
Ole Hjorth, Viby j.
Rina Laursen, Viby J
Lone Glargaard, Hinnerup



Gavekort på 500,- til Himmerland Golf & Country Club
Udtrukket den 11. maj 2011

Vinderen er:
Heidi Erler, Hjortshøj



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 4. maj 2011

Vinderen er:
Inge Jensen, Risskov



Gavekort fra folkeferie.dk til ferie på Malta
Udtrukket den 4. maj 2011

Vinderen er:
Pia Lindstrøm, Ringsted



Et midtuge-ophold i spahus for 4-5 personer i Skallerup Klit
Udtrukket den 20. april 2011

Vinderen er:
Lissi Hall, Tranbjerg



Billetter til forpremiere på My Fair Lady på Vilhelmsborg Festspil
Udtrukket den 14. april 2011

Vinderen er:
Ingolf Romlund, Højbjerg



Gavekort til Danske Kroer og Hoteller
Udtrukket den 14. april 2011

Vinderen er:
Arne Overgård, Skamby



Billetter til Cirkus Arena
Udtrukket den 14. april 2011

Vinderne er:
Susanne Pedersen, Hinnerup (1. præmien)
Else Gravesen, Risskov
Steen M. Dybda, Hasselager
Karen Johansen, Hjørring
Elsebet Dissing, Skanderborg
Birgit Kehlet, Lystrup



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 6. april 2011

Vinderen er:
Gerda Fransen, Ebeltoft



Gavekort på 1.000,- fra Folkeferie.dk
Udtrukket den 6. april 2011

Vinderen er:
Bodil Østergaard, Kolding



Gavekort til Danske Kroer og Hoteller
Udtrukket den 17. marts 2011

Vinderen er:
Arne Bramsen, Odder



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 9. marts 2011

Vinderen er:
Anne Dahl Nissen, Brønderslev



Gavekort til tantramassage hos Tantra Templet
Udtrukket den 9. marts 2011

Vinderen er:
Sanne Maria Jensen, Aarhus C



KitchenAid blender fra hjem.dk
Udtrukket den 9. marts 2011

Vinderen er:
Mona Danekilde, Tilst



Gavekort fra Folkeferie.dk
Udtrukket den 2. marts 2010

Vinderen er:
Karna Rønlev, Odense M



Gavekort på 2000 kr. fra friferie.dk
Udtrukket den 1. marts 2011

Vinderen er:
Ole Henriksen, Odense C.



De Unge Mødre sæson 6 og 7
Udtrukket den 26. februar 2011

Vinderne er:
Malene Pedersen, Vildbjerg
Ken Barlach, Stubbekøbing
Anne Dahl Nissen, Brønderslev
Gerda Johansen, Hjørring
Lone Feldbæk, Trige
Kira Schiller, Hjortshøj
Jette Jensen, Lemvig
Anders Tjørnelunde, Risskov
Jennie Sørensen, Rønde
Gunner Dahl, Brønderslev



Gavekort på 2000 kr. til Himmerland Golf & Country Club
Udtrukket den 23. februar 2011

Vinderen er:
Mette G. Poulsen, Århus N



Billetter til filmen Animal Kingdom
Udtrukket den 23. februar 2011

Vinderne er:
Anne Timm, Højbjerg
Aase Bæk, Højbjerg
Natasha Høllund, Viby J.
Birgitte Kloppenborg-Skrumsager, Højbjerg
Lise Behrendt, Risskov
Randi Andersen, Tilst



Gavekort fra Danske Kroer & Hoteller
Udtrukket den 16. februar 2011

Vinderen er:
Susanne Pedersen, Hinnerup



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 9. februar 2011

Vinderen er:
Lone Hansen, Viby J



DVD med Bølle Bob - Alle tiders helt
Udtrukket den 9. februar 2011

Vinderne er:
Louise Henningsen, Tilst
Katrine Graves Petersen, Kgs. Lyngby.
Lisbeth Mortensen, Viby J
Jette Dammand, Malling
Morten Overgaard, Kolding
Jørgen Jensen, Augustenborg
anette larsen, jyderup
Ib Johansen, Hjørring
Katja Danielsen, Vanløse
Bjørn Pedersen, Odense S



Gavekort fra FolkeFerie.dk til rejse til Malta
Udtrukket den 2. januar 2011

Vinderen er:
Jørgen Jensen, Aabenraa



Dolce Gusto kaffemaskine fra hjem.dk
Udtrukket den 2. januar 2011

Vinderen er:
Ole Sørensen, Århus V



Live fra Bremen - sæson 2
Udtrukket den 12. januar 2011

Vinderne er:
Marian Jakobsen, Lystrup
Morten Overgaard, Kolding
Lise Behrendt, Risskov
Kate Kongsgaard, Århus N
Michael Messell, Lystrup
Louise Henningsen, Tilst
Anne Lise Lomborg, Brabrand
Gerda Johansen, Hjørring
Niels Chr. Hansen, Jyllinge
John Kni Sørensen. Ebeltoft



CD'en David Guetta - One More Love
Udtrukket den 12. januar 2011

Vinderne er:
Søren Tanderup, Århus C
Henning Sørensen, Tranbjerg



CD'en Robyn Body Talk
Udtrukket den 12. januar 2011

Vinderne er:
Niels L. Carlsen, Hjortshøj
Gunner Dahl, Brønderslev



Gavekort til Danske Kroer og Hoteller
Udtrukket den 12. januar 2011

Vinderen er:
Maria Clausen, Århus C



Rød KitchenAid blender fra hjem.dk
Udtrukket den 5. januar 2011

Vinderen er:
Palle Knudsen, Fårup



Billetter til Klovn - The Movie
Udtrukket den 5. januar 2011

Vinderne er:
Inge-Lise Sigaard Balleby, Århus C
Connie Haggquist, Hasselager
Lis Tjørnelunde, Risskov



Billetter til Nytårskoncert i Musikhuset den 8. januar 2011
Udtrukket den 3. januar 2011

Vinderne er:
Carsten Syppli, Højbjerg
Hans Jeppesen, Århus C
Marianne Winther, Lystrup



Billetter til Min Søsters Børn Vælter Nordjylland
Udtrukket den 3. januar 2011

Vinderne er:
Edel Mikkelsen, Skanderborg
Marianne Nielsen, Herning
Marie Bruun, Århus N
Lone Nielsen, Galten
Dahl, Kolding



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 21. december 2010

Vinderen er:
Kathrine Jensen, Åbybro



Arne Jacobsen stol, model Syveren
Udtrukket den 21. december 2010

Vinderen er:
Knud Peter Levinsen, Vojens



Gavekort til tantra massage
Udtrukket den 17. december 2010

Vinderen er:
Bjørn Sand, Tilst



Disney-DVD: A Christmas Carol
Udtrukket den 15. december 2010

Vinderne er:
Angela Toft, Vordingborg
Dorte Dalsgaard Hatt, Højbjerg



1 time i F-16 flysimulator hos Rezultat
Udtrukket den 15. december 2010

Vinderen er:
Anne Timm, Højbjerg



Jule-CD med Kaya og Ole
Udtrukket den 15. december 2010

Vinderne er:
Bent Christensen, Hørning
Jens W. Hansen, Hørning
Nancy Dahl, Hjortshøj
Malene Pedersen, Vildbjerg
Mogens Kronborg, Sæby
Irene Poulsen, Herlev
Inge Hørsted, Knebel
Laila Christina Lajer Andersen, Mårslet
Anya Lehmann, Store Heddinge
Birthe Madsen, Aars
Anne Dahl Nissen, Brønderslev
Kathrine Gran Hartvigsen, Skanderborg
Leif Jensen, Vejle
Knud Stagstrup, Århus N



Gavekort til Danske Kroer & Hoteller
Udtrukket den 8. december 2010

Vinderen er:
Karsten Andersen, Hadsund



Mick Øgendahls Propaganda
Udtrukket den 8. december 2010

Vinderne er:
U. Sørensen, Glostrup
Birgitte Kloppenborg-Skrumsager, Højbjerg
Jens Christiansen, Kbh S
Carsten Hansen, Slagelse
Anni Villefrance, Harlev



TV-serien Lost The Complete Sixth And Final Season
Udtrukket den 1. december 2010

Vinderen er:
John Kni Sørensen, Ebeltoft



KitchenAid blender fra hjem.dk
Udtrukket den 1. december 2010

Vinderen er:
Annette Jensen, Risskov



1 time i F-16 flysimulator hos Rezultat
Udtrukket den 17. november 2010

Vinderen er:
Dan Brandt, Thorsø



Skønheden & Udyret på DVD
Udtrukket den 17. november 2010

Vinderne er:
Dorthe Haarsløv, Hobro
Else Emdorf, Lystrup
Camilla Bitsch, Viby J



Billetter til midnatspremieren på Harry Potter 7
Udtrukket den 15. november 2010

Vinderne er:
Agnethe Hvitved, Højbjerg
Dan Jensen, Århus N
Maibritt Skytte, Risskov
Alice Sander, Odder
Lene Thomassen, Brabrand



Fribiletter til SK Aarhus' hjemmekampe
Udtrukket den 15. november 2010



1 års forbrug af den nye MicroPor støvsugerpose
Udtrukket den 11. november 2010

Vinderen er:
Nina Hede, Haderslev



Billetter til repremieren på Shu-bi-duas film Den røde tråd
Udtrukket den 10. november 2010

Vinderne er:
Birgit Kehlet, Lystrup
Lars Holm Pedersen, Tilst
Trine Keren, Grenaa
Birgitte Skipper Kjærgaard, Skanderborg
Camilla Kruse, Århus v



Billetter til Puppetry of the Penis i Musikhuset
Udtrukket den 10. november 2010

Vinderne er:
Annette Jensen, Risskov
Marie Odgaard, Åbyhøj



Billetter til The Metropolitan Opera - i BioCity Århus
Udtrukket den 10. november 2010

Vinderne er:
Karin Fink Eriksen, Århus V
Anni Skov, Tilst



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 4. november 2010

Vinderen er:
Grete Vestergaard, Sindal



Gavekort til Creperiet
Udtrukket den 4. november 2010

Vinderne er:
Vibeke Gaulshøj, Århus C
Svenning Nygaard, Tilst



Matthesen/Hartmann Bytte Bytte Købmand
Udtrukket den 27. oktober 2010

Vinderne er:
Birgit Kehlet, Lystrup
Mogens Lundholm, Frederikshavn
Velika & Mijo Jelic, Silkeborg
Birgitte Skipper Kjærgaard, Skanderborg
Lene Heltborg, Holmegaard
Anne Marie Nordbek, Stouby
Arne Pedersen, Vejle Øst
V. Riis, Viby J
Birthe Madsen, Aars
Kira Schiller, Hjortshøj



Gavekort til Danske Kroer & Hoteller
Udtrukket den 27. oktober 2010

Vinderen er:
Annika Sønderlund, Vejle Ø



Bogserien om Århus 'Fra bjerget til byen'
Udtrukket den 20. oktober 2010

Vinderne er:
Inge-Lise S. Balleby, Århus C
Hanne Grønskov, Lystrup
Berit Fruerboel, Lemvig
Mogens Kronborg, Sæby
Knud Stagstrup, Århus N
Lene Møller, Viby j
Annette Bache Nielsen, Skødstrup
Tina Lau, Balle
Lena Dyrvig Johannesen, Haderslev
Jytte Gotfredsen, Skødstrup
Malene Skjødt, Ølsted



Katy Perry: Teenage Dream
Udtrukket den 20. oktober 2010

Vinderne er:
Jørgen Jensen, Augustenborg
Birgitte Skipper Kjærgaard, Skanderborg



Mikael Wulff forklarer alt (DVD)
Udtrukket den 13. oktober 2010

Vinderne er:
Ingeborg Rudolf, Holstebro
Niels Peter Bækhøj-Poulsen, Hammel
Anni Skov, Tilst
Inge Hørsted, Knebel
Geert Ebbesen, Hasselager
Heidi Erler, Hjortshøj
Birgit Kehlet, Lystrup
Kurt Winterberg, Galten
Leif Jensen, Vejle
Mogens Lundholm, Frederikshavn



Spise med Price
Udtrukket den 6. oktober 2010

Vinderne er:
Pia Sroka Odense NV
Niels J. Hansen, Århus C
Thomas Pyrmont Dybdahl, Højbjerg
Aase Brøgger, Højbjerg
Birgitte Skipper Kjærgaard, Skanderborg
Carsten Lund, Århus V
Lars Krusell, Odder
Jannie Friis Mogensen, Århus C
Carsten Hvilshøj Clausen,Hjortshøj
Tove Jepsen, Hjortshøj



En Tefal Actifry fra hjem.dk
Udtrukket den 6. oktober 2010

Vinderen er:
Lene Abildgaard Nielsen, Odense NV



Disneys Tarzan 1 og 2 på DVD
Udtrukket den 29. september 2010

Vinderne er:
Poul Knudsen, Holstebro
Heidi Rasmussen, Egå
Niels Larsen, Århus
A. Hinge, Silkeborg
Jenni Rask, Vissenbjerg
Birgitt Pedersen, Ikast



Gavekort til Himmerland Golf & Country Club
Udtrukket den 29. september 2010

Vinderen er:
Annelise Christensen, Odense N



Billetter til Fransisco Pablo show i musikhuset
Udtrukket den 28. sept. 2010

Vinderen er:
Winnie B Arnold, Århus C



Gavekort til Danske Kroer og Hoteller
Udtrukket den 22. september 2010

Vinderen er:
Hanne Lemming, Hasselager



Disneys Venskabsbyen
Udtrukket den 22. september 2010

Vinderne er:
Jytte Beier, Aalborg
Carsten Hvilshøj Clausen, Hjortshøj
Bent Høgsted, Lystrup
Annegrete M. Nielsen, Højbjerg
Kate Kongsgaard, Århus N
Niels Jacobsen, Horsens
Laila Hansen, Sorø
Jørgen Borum, Århus V
Kristian E Kammesgaard, Ansager
Ellen-Margrethe Larsen, Århus V



1 time i F-16 flysimulator hos Rezultat
Udtrukket den 15. september 2010

Vinderen er:
Charlotte H. Bonde, Brabrand



Ringenes Herre Boks
Udtrukket den 15. september 2010

Vinderen er:
Poul N Linklett, Århus N



Filmen Alvin & de frække jordegern 2
Udtrukket den 8. september 2010

Vinderen er:
Helle Ellman Tingstedparken 58 2660 Brøndby Strand



Gavekort til Ribe Byferie (august)
Udtrukket den 1. september 2010

Vinderen er:
Randi Andersen, Tilst



Filmen Avatar (DVD og Blu Ray)
Udtrukket den 31. august 2010

Vinderen er:
Flemming Heltborg, Holmegaard



Et festivalsæt med det hele fra hjem.dk
Udtrukket den 31. august 2010

Vinderen er:
Yvonne Holm, Odense M



Billetter til teaterkoncerten Smukke Charlie
Udtrukket den 31. august 2010

Vinderne er:
Kirsa Hamaann, Lystrup
Birgit Kehlet, Lystrup



James Bond's missioner samlet i en boks
Udtrukkket den 25. august 2010

Vinderen er:
Inger Krog, Lystrup



Gavekort fra Danske Kroer & Hoteller
Udtrukket den 19. august 2010

Vinderen er:
Frank Seemann, Sønderborg



Gavekort til Det Franske Hjørne
Udtrukket den 18. august 2010

Vinderne er:
Erik Graae, Århus C
Annie Maibom, Risskov



Gavekort til Malling Kro
Udtrukket den 18. august 2010

Vinderen er:
Anni D. Andersen, Skødstrup



Dansekursus for to i foreningen Kom & Dans
Udtrukket den 18. august 2010

Vinderen er:
Gitte Helle, Århus C



1 time i F-16 flysimulator til en værdi af 2.500
Udtrukket den 11. august 2010

Vinderen er:
Birgitte Skipper Kjærgaard, Skanderborg



Alice i Eventyrland
Udtrukket den 11. august 2010

Vinderne er:
Asbjørn Tofthøj, Århus C.
Jørgen Jensen, Augustenborg
Søren Brynolf, Tilst



Gavekort til Jydsk Væddeløbsbane
Udtrukket den 6. august 2010

Vinderen er:
Susanne Johnson Munk, Silkeborg



Tue West cd
Udtrukket den 3. august 2010

Vinderne er:
Birthe Madsen, Aars
Ulla Rasmussen, Smørum
Anders Tjørnelunde, Risskov
Gunner Dahl, Brønderslev



Gavekort til Ribebyferie - juli
Udtrukket den 3. august 2010

Vinderen er:
Sonja Mortensen, Solbjerg



Sodastream maskine og et års forbrug af sodavandekstrakter (frit valg)
Udtrukket den 3. august 2010

Vinderen er:
Jeannette Larsen, Glostrup



Billetter til den nye Bølle Bob film
Udtrukket den 9. juli 2010

Vinderne er:
Birthe Madsen, Aars
Susanne Munk, Silkeborg
Karen Margrethe Udengaard, Silkeborg
Ib Johansen, Hjørring



Seks Nintendo DS spil
Udtrukket den 7. juli 2010

Vinderne er:
Angela Toft, Vordingborg
Lene Nielsen, Tilst



Dansespil til din Wii-konsol
Udtrukket den 7. juli 2010

Vinderne er:
Jørgen Borum, Århus v
Arne Overgård, Skamby



Billetter til filmen "Den Gylden Tid"
Udtrukket den 7. juli 2010

Vinderne er:
Ulla Nielsen, Sabro
Niels L. Carlsen, Hjortshøj
Ilse Johansen, Århus N
Karen Schrøder, Brabrand
R. Laursen, Viby J



Billetter til koncert 15. juli med Mortensen og Vuust
Udtrukket den 7. juli 2010

Vinderne er:
Birthe Schmidt, Tilst
Kaj A. Olesen, Herning
Inge-Lise Sigaard Balleby, Århus C
Aase V. Leth, Horsens
Asger Hartvig Pedersen, Århus V



Gavekort til travbanen
Udtrukket den 1. juli 2010

Vinderen er:
Leni Pedersen, Solbjerg



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 30. juni 2010

Vinderen er:
Botha Christensen, Viby J



Gavekort til Det gamle Mejeri
Udtrukket den 30. juni 2010

Vinderen er:
Peter Stig Wærum, Århus C



Sommerpakke med OPtrin.dk
Udtrukket den 23. juni 2010

Vinderen er:
Lars Johansen, Hjørring



Århus City gavekort
Udtrukket den 23. juni 2010

Vinderne er:
Leif Jørgensen, Ebeltoft
Anne Johansen, Hjørring
E.Vrabøl, Solbjerg
Helmut Riisberg, Århus N
Heidi Rasmussen, Egå



Live fra Bremen
Udtrukket den 23. juni 2010

Vinderne er:
Jens Lemming, Odense C
Kirsten Schiller, Risskov
Jørgen Jensen, Augustenborg
Susanne Pedersen, Hinnerup
Lars Johansen, Hjørring
Carsten Hvilshøj Clausen, Hjortshøj
Lotte Hansen, Lystrup
Kira Schiller, Hjortshøj



Dokumentarfilm om The Doors
Udtrukket den 21. juni 2010

Vinderne er:
Botha Christensen, Viby J
Anne Timm, Højbjerg



Entre og turbånd til Tivoli Friheden
Udtrukket den 16. juni 2010

Vinderne er:
Line Kjems Jensen, Malling
Jannie Lund, Århus N



Medlemskab til ARoS-klubben
Udtrukket den 9. juni 2010

Vinderne er:
Pia Drøscher Hansen, Århus N
Inger Jensen, Malling
B.E. Jensen, Viby J
Pia Mikkelsen, Trige



Fire bøger om VM i fodbold fra forlaget Buster
Udtrukket den 9. juni 2010

Vinderne er:
Geert Ebbesen, Hasselager
Lars Johansen, Hjørring
Anne Timm, Højbjerg



Gavekort til Jydsk Væddeløbsbane
Udtrukket den 4. juni 2010

Vinderen er:
Lars Holm Pedersen, Tilst



Gavekort til Cosmo Laser Clinic
Udtrukket den 2. juni 2010

Vinderne er:
Anne Timm, Højbjerg
Filip Kruse, Risskov



Gavekort til Ribe Byferie (maj)
Udtrukket den 2. juni 2010

Vinderen er:
Wendy Bolmgren, Herfølge



Andrew Lloyd Webbers Love Never Dies
Udtrukket den 26. maj 2010

Vinderne er:
Birgitte Skipper, Skanderborg
Sonja Mortensen, Solbjerg
Anita Thyrsted, Måløv



Familiebilletter til Sommerland Sjælland
Udtrukket den 26. maj 2010

Vinderne er:
Laila Hansen, Sorø
Søren Brynolf, Tilst
Majbrit Rasmussen, Hovedgård
Erik Sørensen, Tilst



Gavekort til Restaurant Le Coq
Udtrukket den 20. maj 2010

Vinderne er:
Henning Sørensen, Tranbjerg
Jette Dammand, Malling



Dvd'en Hvor fanden er Herning?
Udtrukket den 20. maj 2010

Vinderne er:
Velika Jelic, Silkeborg
Søren Brynolf, Tilst
solveig timm, greve
Mette Jensen, København S
Else Emdorf, Lystrup
kate kongsgaard, århus n
Jørgen Schiller, Risskov
Gerda Johansen, Hjørring



Sæsonkort til AGF
Udtrukket den 17. maj 2010

Vinderen er:
Ib Lomborg, Brabrand



Disney's 'Magi på Waverly Place'
Udtrukket den 12. maj 2010

Vinderne er:
Jørgen Jensen, Augustenborg
winnie jensen, Ølstykke
Karen Johansen, Hjørring
Anne Marie Nordbek, Stouby
N. Høllund, Viby J.
Anne Dahl Nissen, Brønderslev
else hossfeld, middelfart
Laila Hansen, Sorø
Sarah Vang Nøhr, Brønshøj
Jesper Nørby Hansen, Esbjerg N.



Disney's Dumbo
Udtrukket den 12. maj 2010

Vinderne er:
Kristian E Kammesgaard, Ansager
Per Stampe, Viby J.
Inger Jessen, Struer
Helle Hjortshøj, Århus V
Mijo Jelic, Silkeborg
Jack Nielsen, Ejby
kirsten aakerman, hvalsø
Line Nordbek, Stouby
Laila Hansen, Sorø
Helle Lykke Nikolajsen, Vejle



Monster Jam i Parken
Udtrukket den 12. maj 2010

Vinderne er:
Lone Schmidt Janssen, Kbh. S
Pernille Klose, København Ø



Bogserien 'Fra bjerget til byen'
Udtrukket den 12. maj 2010

Vinderne er:
Peter Schøning, Randers
kirsten jensen, viby j.
Anna Overgaard Nielsen,Risskov
Niels Lai, Viborg
Ingeborg Rudolf, Holstebro
Anne Lise Lomborg, Brabrand
thyra bavngård, århus c
Kurt Kjersgaard, Hørning
Anna Marie Dam, Viby J.
bent høgsted, lystrup
Birgit Kehlet, Lystrup
Tove Stenum, Åbyhøj
Trine Hjelbak, Skødstrup
Marian Jakobsen, Lystrup
Rina Laursen, Viby J



Gavekort til Danske Kroer & Hoteller
Udtrukket den 12. maj 2010

Vinderen er:
Betty Jacobsen, Viborg



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 10. maj 2010

Vinderen er:
Ellen Inge Lindorf, Kerteminde



Dvd med Linda P
Udtrukket den 5. maj 2010

Vinderne er:
Gerda Johansen, Hjørring
Aase Bæk Brøgger, Højbjerg
Birgit Vang Larsen, Hvidovre
Anne Johansen, Hjørring
Lene Nielsen, Kolding
Søren Brynolf, Århus C
Jane Oksen, Sunds
Helle lykke Nikolajsen, Vejle
Frank Seemann, Sønderborg
Emilie Wammen, Aalborg



De Unge Mødre sæson 3, 4 og 5
Udtrukket den 5. maj 2010

Vinderne er:

Sæson 3, 4 og 5:
Bent Asmussen, Aabenraa
Susanne Baumann, Vordingborg
Marianne Nielsen, Herning

Sæson 5:
Pernille Jessen, Århus C
Susan Burlund, Lystrup
Malene Pedersen, Vildbjerg
Camilla Lisby Boesen, Århus C
Knud Nielsen, Frederikshavn
Lene Bringsjord, Århus C
Annette Kirk, Ejby



Dvd'en Det er jo løgn
Udtrukket den 28. april 2010

Vinderne er:
Annette Kirk, Ejby
Birthe Madsen, Aars
Flemming Heltborg, Holmegaard
Birgitte Skipper Kjærgaard, Skanderborg
Ole Porst Andersen, Ikast
Geert Ebbesen, Hasselager
Anders Tjørnelunde, Risskov
Kira Schiller, Hjortshøj
Tanja Thorsen, Vanløse
Kirstine Bruun, Århus c



CD-boksen Laban
Udtrukket den 26. april 2010

Vinderne er:
Karen Johansen, Hjørring
Wendy Bolmgren, Herfølge
Mi Storm Jensen, Holte
Lone Sørensen, Højbjerg
Majbritt Poulsen, Aulum



Cd'en Gorillaz Plastic Beach
Udtrukket den 21. april 2010

Vinderne er:
Gunner Dahl, Brønderslev
Ole Henriksen, Odense C.
Annette Kirk, Ejby
Marian Jakobsen, Lystrup



Billetter til Kessler vs. Froch
Udtrukket den 21. april 2010

Vinderen er:
Alex Nielsen, Auning



Billetter til Cirkus Arena
Udtrukket den 21. april 2010

Vinderne er:
Tina Sørensen, Risskov (1. præmien)
Botha Christensen, Viby J
Else Kristensen, Risskov
Lis Bjørnø, Hjortshøj
Kurt Nielsen, Randers C
Jørgen Borum, Århus V



Medlemsskab af ARoS Klubben
Udtrukket den 14. april 2010

Vinderne er:
Tanja Smedegaard, Århus V
Leif Lauridsen, Egå
Inga Rønde Jensen, Århus C
Eva Lajer, Århus C



Michael Jackson's This Is It
Udtrukket den 14. april 2010

Vinderne er:
Svetlana Rapoport, Højbjerg
Torben Lomborg, Harlev
Gerda Johansen, Hjørring



Returbilletter til Mols-Linien
Udtrukket den 14. april 2010

Vinderen er:
Bente Munch, Randers SØ



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 8. april 2010

Vinderen er:
Kristian E Kammesgaard, Ansager



Debutalbum fra Kiss Kiss Kiss
Udtrukket den 8. april l2010

Vinderne er:
Ole Henrilsen, Odense C.
Per Rye, Sæby
Ole Christensen, Juelsminde



Billetter mm. til Alice i Eventyrland
Udtrukket den 24. marts 2010

Vinderne er:
Annette Kirk Bredgade 2 5592 Ejby
Emilie Wammen Priorgade 22,1 9000 Aalborg



Billetter mm. til Prinsessen og Frøen
Udtrukket den 24. marts 2010

Vinderne er:
Louise Henningsen, Århus C
Ingrid Østergaard, Tranbjerg



Disneyfilmen Op
Udtrukket den 24. marts 2010

Vinderne er:
Anette Larsen, Jyderup
Ole Jensen, Haderslev
Jette V. Søndergård, Horsens



Massive Attack Heligoland
Udtrukket den 17. marts 2010

Vinderne er:
Birgitte Skipper Kjærgaard, Skanderborg
Camilla Bang, Frederiksberg
Kim Thanning Olsen, Slagelse



Gavekort til Butlerens Madhus
Udtrukket den 10. marts 2010

Vinderne er:
Allan Taagehøi, Viby J.
Yvonne Kimose, Malling



Hot Chips nye album 'One Life Stand'
Udtrukket den 10. marts 2010

Vinderne er:
Merete Speich Larsen, Risskov
Marianne Pedersen, Odense C
Lars Johansen, Hjørring



Corinne Bailey Raes nye cd 'The Sea'
Udtrukket den 10. marts 2010

Vinderne er:
Gerda Johansen, Hjørring
Vibeke Guldfeldt, Odense N
V. Madsen, Højbjerg



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 3. marts 2010

Vinderen er:
Betty Jacobsen, Viborg



Pokémon Platinum Version til Nintende DS
Udtrukket den 3. marts 2010

Vinderen er:
Gunner Dahl, Brønderslev



Tur/returbillet til Mols-Linien
Udtrukket den 3. marts 2010

Vinderen er:
Vibeke Riis, Viby J



Brasserie Belli - gavekort á 500 kr.
Udtrukket den 25. februar 2010

Vinderne er:
Lis Jørgensen, Åbyhøj
J.Anna Ostojska, Århus



Waking UP med OneRepublic
Udtrukket den 25. februar 2010

Vinderne :
Torben Lomborg, Harlev
Johna Rasmussen, Ballerup
Henriette Lauridsen, Silkeborg



Aladdin - sing along for hele familien - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 17. februar 2010

Vinderne er:
Per Stampe, Viby J.
Camilla Buur, Ballerup
Lillian Jensen, Greve
Ingrid Østergaard, Tranbjerg
Niels L. Carlsen, Hjortshøj



6-måneders medlemsskab til Fitness World
Udtrukket den 10. februar 2010

Vinderen er:
Henriette Lund, Århus C



Fire billetter til 'Far til fire på japansk'
Udtrukket den 9. februar 2010

Vinderne er:
Dorthe Døssing, Århus C
Carl Brockdorff, Århus C
Michael K Ejlertsen, Århus c
Kristian E Kammesgaard, Ansager
Susanne Johnson Munk, Silkeborg
Dorthe Haarsløv, Hobro
Preben Høymark, Århus C
Anne Lise Lomborg, Brabrand
Frederik Jepsen, Hinnerup
Kirsten Hesselberg, Toftlund



1 måneds fri træning hos FysioSekvens
Udtrukket den 3. februar 2010

Vinderen er:
Anders Troelsen, Viby J



OK Go's nye album Of The Blue Colour Of The Sky
Udtrukket den 3. februar 2010

Vinderne er:
Erik Kammesgaard, Ansager
Anna Marie Dam, Viby J.
Lis Vinter, Ebeltoft
Henriette Christensen, Tilst



Gavekort til Ribe Byferie (januar 2010)
Udtrukket den 3. februar 2010

Vinderen er:
Anders Ditlev, Beder



Gavekort til Butlerens Madhus
Udtrukket den 27. januar 2010

Vinderne er:
Hanne Grønskov, Lystrup
Thomas P. Jacobsen, Hornslet



Dvd'en The Proposal
Udtrukket den 21. januar 2010

Vinderne er:
Ib Johansen, Hjørring
Niels Larsen, Gjern



Gavekort til Danske Kroer& Hoteller - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 6. januar 2010

Vinderen er:
Anette Pedersen, Odder




Gavekort til Ribebyferie (december) - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 6. januar 2010

Vinderen er:
Lotte Hansen. Lystrup



Norah Jones- nye cd 'The Fall' - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 6. januar 2010

Vinderne er:
Arne Kristoffersen, Roskilde
Carsten Lund, Århus V
Søren Brynolf, Århus C



Strålande Jul med Sissel og Odd
Udtrukket den 23. december 2009

Vinderne er:
Else Marie Wind, Janderup
Birgit Søgaard, Broby
Anne Bjørnø København Ø
Ellen-Margrethe Larsen, Århus V
Sonja Mortensen, Solbjerg
Asbjørn Tofthøj, Århus C.
Søren Brynolf, Århus C
Per Olesen, Skanderborg
Lassen, Tilst



Gavekort til Det Franske Hjørne
Udtrukket den 16. december 2009

Vinderne er:
Gita Schumacher, Tilst
Henning Sørensen, Tranbjerg



Alberte Windings cd 'Nissen, Englen og Trut Brumlesen'
Udtrukket den 16. december 2009

Vinderne er:
Henrik Kaldal, Højbjerg
Jeannette Cold, Risskov
Elinor Hansen, Holstebro
Arne Askjær, Højbjerg
Helle Vinther Kristensen, Hornslet
Lorena del Carmen Henriksen, Århus C
Pia Serwin, Viby J
Kaj Langvad, Tranbjerg J
Svend E. Nielsen, Faaborg
Lars Holm Pedersen, Tilst
Dorthe Monrad, Risskov
Charlotte Wahlqvist, Højbjerg



DR-børnehit på dvd og cd
Udtrukket den 16. december 2009

Vinderne er:
Lis Bjørnø, Hjortshøj
L. Kramhøf, Bagsværd
Annette Kirk, Ejby
Kira Schiller, Hjortshøj
Berit Ravn, Rødekro
Jette Nielsen, Århus N
Mijo Jelic, Silkeborg
B Søgaard, Broby
Per Olesen, Skanderborg
Dorthe Haarsløv, Hobro



Sansegynge fra Legeskab
Udtrukket den 9. december

Vinderen er:
Jennie Clinton, Lystrup



Cd'en Disney Magi
Udstrukket den 9. december 2009

Vinderne er:
Jane Oksen, Sunds
Ulla Fjordmand, Skanderborg
Mona Lysdal Michaelsen, Silkeborg
Jørgen Jensen, Augustenborg
Thomas Henriksen, Højbjerg



Disneys Klokkeblomst og den forsvundne skat
Udtrukket den 9. december 2009

Vinderen er:
Heidi Schjønning, Aalborg



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 9. december 2009

Vinderen er:
A. Nielsen, Risskov



Gavekort til Danske Kroer & Hoteller
Udtrukket den 8. december 2009

Vinderen er:
Kjeld Thomsen, Ulfborg



Dvd'en 'Anders Mathesen vender tilbage'
Udtrukket den 3. december 2009

Vinderne er:
Line Kjems Jensen, Malling
Thomsen, Århus c
Sigurd Ankjær, Nykøbing Sj.
Katrine Graves Petersen, Kgs. Lyngby.
Anja Elley, Galten



CD med JamieCullum
Udtrukket den 3. december 2009

Vinderne er:
Line Kjems Jensen, Malling
Per Stampe, Viby J.
A. Christensen, Odense N
Susanne Jakobsen, Aalestrup
Majbrit Rasmussen, Hovedgård



Gavekort til Mols-Linien
Udtrukket den 25. november 2009

Vinderen er:
Jens Nordendahl, Risskov



Dvd med Snehvide og de syv små dværge
Udtrukket den 25. november 2009

Vinderne er:
Anne Larsen, Køge
Lilja Rós Friðbergsdóttir, Århus



Gavekort til Brasserie Belli
Udtrukket den 18. november 2009

Vinderne er:
Palle H. Lund, Tranbjerg
Hanne Nielsen, Åbyhøj



Gavekort til Det Gamle Mejeri
Udtrukket den 18. november 2009

Vinderne er:
Anne Timm, Højbjerg
Per Hunosøe, Århus V



Engle & Dæmoner på dvd
Udtrukket den 12. november 2009

Vinderne er:
Allan Kolstrup, Grenå
Jennie Clinton, Lystrup
Søren Brynolf, Århus C
Lotte Hansen, Lystrup
Bent Høgsted, Lystrup



Billetter til Julefrokosten
Udtrukket den 12. november 2009

Vinderne er:
Karin Sørensen, Egå
Leif Jørgensen, Ebeltoft
Birthe Madsen, Aars
susan burlund, lystrup
Palle Lund, Århus N.
Gytte Rundin, Ringsted
Anne Timm, Højbjerg
Jane Ravn, Århus N
kjeld lassen, tilst
Dorte Bjerregaard, Åbyhøj
Kamilla S. Poulsen, Århus C
Flemming Mastrup, Harlev



Gavekort til Ribe Byferie (oktober)
Udstedt den 5. november 2009

Vindereren er:
Henrik Mikkelsen, Svendborg



Gavekort til Danske Kroer og Hoteller (oktober)
Udstedt den 5. november 2009

Vindereren er:
Jane Oksen, Sunds



Helle for mig
Udtrukket den 5. november 2009

Vinderne er:
Vibeke Huldfeldt, Odense
Jens W. Hansen, Hørning
Ingeborg rudolf, Holstebro
Ib Johansen, Hjørring
Lisbeth Mortensen, Stautrup
Bodil Eriksen, Solrød Str
Anni Skov, Tilst
Karina Thesbo, Roskilde
Margit Kjærgaard, Lystrup
Majbrit Rasmussen, Hovedgård



Gavekort til Norsminde Kro
Udtrukket den 28. oktober 2009

Vinderen er:
Inger Mosbæk Greve, Århus C



Gavekort til Brudesalonen Kennedys
Udtrukket den 28. oktober 2009

Vinderne er:
Winnie Bøttern Jensen, Egå
Kristian Larsen, Århus C
Louise Kettner, Låsby



Mikas 'The Boy That Knew Too Much'
Udtrukket den 22. oktober 2009

Vinderne er:
Kirsten Zacho, Egå
Gerda Johansen, Hjørring
Flemming Heltborg, Holmegaard
Chr Wigh, Vedbæk
Jane Pawelczyk, Randers C



Cascada - Evacuate The Dancefloor
Udtrukket den 15. oktober 2009

Vinderne er:
Tina Glud, Århus C
Nina Hede, Haderslev
Thomas Jørgensen, Århus N.
Ingeborg Rudolf, Holstebro
Botha Christensen, Viby J



Hannah Montana Filmen og Projekt Prinsesse
Udtrukket den 7. oktober 2009

Vinderne er:
Charlotte Jakobsen, Silkeborg (1. præmie)
Cecilie Vinter, Ulstrup (2. præmie)



Carsten Bangs 'Bang Jeg Er Død'
Udtrukket den 7. oktober 2009

Vinderne er:
Helle Hansen, Vissenbjerg.
Poul Dalsfeldt, Birkerød
Ninna Nørhave, Viby J.
Lis Tjørnelunde, Risskov
Leo Jørgensen, Viborg
Sonja Mortensen, Solbjerg
Kate Kongsgaard, Århus N
Karen Johansen, Hjørring
Jesper Jørgensen, Hobro
Jette Nielsen, Århus N



Cd og billetter til koncert med basix i Musikhuset Aarhus - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 30. september 2009

Vinderne er:
Inger Krog, Lystrup,
Per Olesen, Skanderborg
Mogens Kronborg, Sæby
Sonja Mortensen, Solbjerg
Anna overgaard Nielsen, Risskov



Billetter til Walking With Dinosaurs' i Forum - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 30. september 2009

Vinderen er:
Karina Thesbo, Roskilde





DVD'en 'De Udvalgte' - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 24. september 2009

Vinderne er:
Anders Tjørnelunde, Risskov
Merete Østberg, Jyllinge
Bettina Jakobsen, Risskov
Lene Hauerberg, Brabrand
Morten Platt, Solbjerg
Karin Sørensen, Egå
Kis Kobberø, Nykøbing Mors
F. Madsen, København S
Trine Keren, Grenaa
V. Andersen, Svenstrup



Finalerne ved GF World Cup 09
Udtrukket den 24. september 2009

Vinderne er:
Kim Behrens Jessen, Trige
Per Dreyer Sørensen, Lystrup
Gitte Standly Henriksen, Hørning
Knud Stagstrup, Århus N
Peter Petersen, Ebeltoft
Mogens Sindberg, Viby J.
John Winther, Hørning
Steffen Nielsen, Kolind
Sanne Dinesen, Højbjerg



Semifinalerne ved GF World Cup 09
Udtrukket den 24. september 2009

Vinderne er:
Ejlif Emdorf, Lystrup
Martin Therkelsen, Århus C
Lis Tjørnelunde Pedersen, Risskov
Susanne Kjærsgaard Petersen, Lystrup
Tim Lykke Laursen, Egå
Gitte S. Henriksen, Hørning
Lone Rasmussen, Højbjerg
Henning Groth, Lystrup
Bettina Jakobsen, Risskov
Ina Rasmussen, Århus C



Gavekort til Ribe Byferie (august) - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 3. sept. 2009

Vinderen er:
Karen Bauer, Knebel



Gavekort til Danske Kroer & Hoteller (august) - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 3. sept. 2009

Vinderen er:
Anders Ditlev, Beder



En klipning med tilbehør
Udtrukket den 20. august 2009

Vinderne er:
Lis Tjørnelunde, Risskov
Carsten Lund, Århus V



Gavekort på 1.000,- til Jydsk Væddeløbsbane
Udtrukket den 20. august 2009

Vinderen er:
Karin Sørensen, Egå



Gavekort til Danske Kroer & Hoteller (juli)
Udtrukket den 5. august 2009

Vinderen er:
Lene Thomassen, Brabrand



Gavekort til Ribe Byferie (juli)
Udtrukket den 5. august 2009

Vinderen er:
Ejnar Pedersen, Hornslet



Gavekort til Malling Kro
Udtrukket den 3. august 2009

Vinderen er:
Ejlif Emdorf, Lystrup



Gavekort til Jysk Væddeløbsbane
Udtrukket den 3. juli 2009

Vinderen er:
Janne Zimmermann, Sabro



Salems cd Astronaut - Konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 26. juni 2009

Vinderne er:
Ingeborg Rudolf, Holstebro
Karen Johansen, Hjørring
Jens W. Hansen, Hørning
Lis Tjørnelunde, Risskov
Bodil Eriksen, Solrød Str.



Anders And Jubilæumpakke
Udtrukket den 19. juni 2009

Vinderne er:
DVD:
Lars Petersen, Kbh. Ø
Bettina Jakobsen, Århus N
Flemming Lykke Sørensen, Egå
Anne Timm, Højbjerg
Peter Schøning, Randers C

Bamse:
Joan Matthiesen, Fredericia
Birgitte Skipper, Skanderborg

Solskærm:
Stina Vinther Olsen, Risskov
René Wiborg, Brabrand



Gavekort til Butlerens Madhus
Udtrukket den 11. juni 2009

Vinderne er:
Line Jacobsen, Århus C
Kurt Winterberg, Galten



To gavekort til Jydsk Væddeløbsbane
Udtrukket den 3. juni 2009

Vinderen er:
Lone Sørensen, Højbjerg



Gavekort til Danske Kroer & Hoteller
Udtrukket den 3. juni 2009

Vinderen er:
Hanne Thomsen, Randers



Gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 3. juni 2009

Vinderen er:
Merete Østberg, Roskilde



Århus - Berlin med DSB Rejsebureau
Udtrukket den 3. juni 2009

Vinderen er:
Tom Steen Jensen, Skørping



Gavekort på 1.000 til Restaurant Et
Udtrukket den 29. maj 2009

Vinderen er:
Martin Damgaard Larsen, Århus C



Loney Dears nyeste album 'Dear John' - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 29. maj 2009

Vinderne er:
Ole Henriksen, Odense C.
Tove Ejsing, Holstebro
Vibeke Riis, Viby J
Casper Reichelt, Hvidovre
Gritt Sørensen, Skærbæk



Gavekort på 5.000 kr. fra Artkoncept
Udtrukket den 27. maj 2009

Vinderen er:
Louise Aagaard, Århus C



Bærbar mini-pc
Udtrukket den 27. maj 2009

Vinderen er:
Klaus Andersen, Århus C



iPod Nano 8 GB
Udtrukket den 27. maj 2009

Vinderen er:
Eva Jensen, Århus V



Billetter til Cirkus Dannebrog
Udtrukket den 13. maj 2009

Viinderne er:
Bettina Jakobsen, Århus N
Lene Guldamnn, Brabrand



Gavekort til Danske Kroer & Hoteller- konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 6. maj 2009
Vinderen er:
Frederik Sangill, Egå



Röyksopp nye album Junior
Udtrukket den 13. maj 2009

Vinderne er:
Jens W. Hansen, Hørning
Sv. Erik Kammesgaard, Ansager
Hans Ulstrup Mortensen, Gråsten
Kira Schiller, Hjortshøj



Gavekort til Ribe byferie - aprils gavekort- konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 6. maj 2009

Vinderen er:
Pernille Adolph, Gørlev



Rejse for to til Edinburgh med Ryanair- konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 6. maj 2009

Vinderen er:
Peter Jæger, Risskov



Rejse for to til Birmingham med Ryanair - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 6. maj 2009

Vinderen er:
Henrik Thomsen, Allerød



Et gavekort til Restaurant Le Regal
Udtrukket den 6. maj. 2009

Vinderne er:
Susan Burlund, Lystrup
Ulla Nielsen, Sabro



En rejsekurv med to billetter til London mm.
Udtrukket den 30. april 2009

Vinderen er:
Joan Matthiesen,Fredericia



Vanessa Hudgens cd Identified
Udtrukket den 29. april 2009

Vinderne er:
Esben Ursin, Vejby
Lis Vinter, Ebeltoft
Karen Sig, Brabrand
Ditte Furstrand Larsen, København nv



Klovn 1-5
Udtrukket den 29. april 2009

Vinderen er:
Finn Møller, Køge



Billetter til SK Aarhus - KIF Vejen onsdag den 29. april
Udtrukket den 27. april 2009

Vinderne er:
Else Emdorf, Lystrup
Carsten Jensen, Beder
L. Søndergaard Pedersen, Viby J
Melanie Slyngborg, Solbjerg
Kirsten Laursen, Skødstrup



En rejse til Alghero - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 23. april 2009

Vinderen er:
Claus Lind Hansen, Risskov



Gavekort til Restaurant Fureby
Udtrukket den 23. april 2009

Vinderen er:
Per Dreyer Sørensen, Lystrup



Kaare Norges CD, Viva La Musica
Udtrukket den 16. april 2009

Vinderne er:
Lone Rasmussen, Højbjerg
Søren Mors, Åbyhøj
Inga Christoffersen, Århus C.
Thomas Jacobsen, Malling



Marts gavekort til Danske Kroer & Hoteller
Udtrukket den 1. april 2009

Vinderen er:
Mogens Stender Clausen, Silkeborg



Marts gavekort til Ribe Byferie
Udtrukket den 1. april 2009

Vinderen er:
Irma Krämer, Tilst




Vind U2s nye album "No Line On The Horizon"
Udtrukket den 1. april 2009

Vinderne er:
Merete Østberg, Roskilde
Filippa Madsen, København S
Hans O Kammesgaard, Ansager
Nethe Riis, Århus V
Henning Sørensen, Tranbjerg



Gavekort på 1.000,- til Restaurant Et
Udtrukket den 26. marts 20009

Vinderen er:
Susanne Gudnitz, Århus N



Billetter til SK Aarhus - Horsens HK
Udtrukket den 11. marts 2009

Vinderne er:
Anne Marie Skjerbæk, Lystrup
Erik Krabbe, Viby J.
Kurt Jensen, Hjortshøj
Henny E. Andersen, Århus C
Anita B. Lauridsen, Århus V.



Gavekort til Bestbox.dk
Udtrukket den 4. marts 2009

Vinderne er:
Sanne Maria Jensen, Århus C
Sanne Dinesen, Højbjerg
A. Nielsen, Risskov
Trine Keren, Grenaa
Else Høgh, Brabrand



Februars gavekort til Danske Kroer & Hoteller
Udtrukket den 4. marts 2009

Vinderen er:
Mona Stehr, Vejle



Februars gavekort til Ribe byferie
Udtrukket den 4. marts 2009

Vinderen er:
Chr. Weirsøe, Viborg



ASUS' Eee PC 900
Udtrukket den 25. februar 2009

Vinderen er:
Joan Pedersen, Risskov



Billetter til SK Aarhus - Slagelse FH
Udtrukket den 25. februar 2009

Vinderne er:
AP Eeg, Brabrand
Carsten Jensen, Beder
Inge Arlund, Tranbjerg J
Claus Kristiansen, Århus C
Henriette Christensen, Tilst



Hjemmetræning - Din velvære-dvd
Udtrukket den 18. februar 2009

Vinderne er:
Anne-Marie Olsen, Højbjerg
Jonna Sørensen, Brabrand
Sv. Erik Kammesgaard, Ansager
Ruth Nielsen, Tilst
erda Helmer, Beder
Helle Risdal, Middelfart
Elin Parkø, Kirke Hyllinge
Arne Matthiesen, Brabrand
Helle Væver, Århus C
Poul Andersen, Højbjerg



Gavekort til Brasserie Belli
Udtrukket den 18. februar 2009

Vinderne er:
Evguenia G. Klimova, Århus C
Lene Jacobsen, Tranbjerg J



IPod fra onlinebingo.dk
Udtrukket den 18. februar 2009

Vinderen er:
Henning Groth, Lystrup



Januars gavekort til Ribe byferie - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 5. februar 2009

Vinderen er:
Carlo Foldager, Ikast



En rejse for 2 personer med Lufthansa til oversøiske destination - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 28. januar 2009

Vinderen er:
Karen Andreasen, Rønde



Billetter til håndboldkampen SK Aarhus - Sønderjyske den 31. januar
Udtrukket den 28. januar 2009

Vinderne er:
Kirsten Lind, Højbjerg
Kirsten Laursen, Skødstrup
Anna Marie Rasmussen, Hammel
Per Nørgaard, Århus
Tina Alsted Grejsen, Århus



Coachsessioner hos Julie G Lifepeak Coach
Udtrukket den 21. januar 2009

Vinderne er:
Niels Larsen, Gjern (1. præmien)
Gitte Fabricius, Århus N (2. præmien)



'Europas vestkyst - fra Skagen til Gibraltar' - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 21. januar 2009

Vinderne er:
Mogens Almtoft, Tjele
Klaus Ekman, Sorø
Peter Holleufer, Viby J



DVD med Omar Marzouk - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 21. januar 2009

Vinderne er:
Anne Dahl Nissen. Brønderslev
Tove Ejsing, Holstebro
A.C. Schutze, Aalborg Ø
Mads Nødskov, viby J
Jens Hatting, Højbjerg
Anne Adelson, Århus C
Gerda Green, Videbæk
Kristian Olsen, Roskilde
Kjeld Fyrst, Brabrand
Danny Hansen, Brabrand




Dvd'en 'Søvn og soverytmer'
Udtrukket den 14. januar 2009

Vinderne er:
Lise Nielsen, Århus c
Ina Rasmussen, Århus C
Bettina Jakobsen, Århus N
Poul Dürr Pedersen, Århus C
Gerda Johansen, Hjørring
Anne Katrine Sigtenbjerggaard, Åbyhøj
Mette Nielsen, Silkeborg
Ole Laursen, Århus N
Ilse Sørensen, Viby J
Palle Laursen, Lystrup



Bogen '64 sysler og samlinger'
Udtrukket den 14. januar 2009

Vinderne er:
Nataliya Høllund, Viby J.
Lisbet Andersen, Århus C
Jytte Gotfredsen, Skødstrup




Klovn - sæson 1-5 - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 8. januar 2009

Vinderne er:
1. præmie til Tina Daugaard, Risskov
2. præmie til Niels Erik Andersen, Viby J



Billetter til SK Arhus - FCK Håndbold
Udtrukket den 8. januar 2009

Vinderne er:
Anders Peter Eeg, Brabrand
Lone Rasmussen, Højbjerg
Katrin Sørensen, Solbjerg
Tim Lykke Laursen, Egå
Mads Morre, Brabrand



Gavekort til Butlerens madhus
Udtrukket den 8. januar 2009

Vinderne er:
Lars Hansen, Højbjerg
Poul Langsig, Solbjerg



Bogen Rock i Århus
Udtrukket den 17. december

Vinderne er:
Kamilla S. Poulsen, Aarhus C
Peter Holleufer, Viby j
Erling Dammand, Tranbjerg



En times thaimassage
Udtrukket den 18. december

Vinderne er:
Mie Have, Galten
Alice Fruerboel, Århus V
Signe Pryssing Nielsen, Århus C



Gavekort til økologisk sengetøj fra Truestof
Udtrukket den 10. december

Vinderen er:
Pia Marx Sørensen, Viby J



Dvd'en Meditation fra serien 'Din Velvære'
Udtrukket den 10. december

Vinderne er:
Nataliya Høllund, Viby J.
Jan Klemmensen, Give
Vibe Thorhauge Ryom, Risskov
Bettina Jakobsen, Århus N
Pia Mauritzen, Skanderborg
Susan Burlund, Lystrup
Allan Kolstrup, Grenå
Lisa Bach Andersen, Trige
Jeanette Bagne, Århus C.
Jytte Poulsen, Lystrup



Bogen "Barske bemærkninger i sporten verden"
Udtrukket den 3. december

VInderne er:
Poul Carstensen, Åbyhøj
Hans h. Christensen, Kastrup
Anne Hougaard, Ry



Gavekort til Butlerens madhus
Udtrukket den 3. december

Vinderne er:
Lise Behrendt, Risskov
Lene Pöckel, Højbjerg



Vindere af Stand-up.dk - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 27. november

Vinderne er:

Mogens Kronborg, Sæby
Vibeke Riis, Viby J
Trine Keren, Grenaa
Ulla Rasmussen, Smørum
Aase Brøgger, Højbjerg
Erik Jørgensen, Skanderborg
Tina Kragelund, Århus C
Aase Hunskjær, Lemvig



U2 cd'er remastered - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 27. november

Vinderen er:
Tabita Witvliet Vangs Alle 10 2500 Valby



Billetter til World Class Competetion
Udtrukket den 20. november 2008

Vinderne er:
Steen Hannibal Hansen, Silkeborg
Thorkild Alsted, Tilst
Jette Nielsen, Århus N
Torben Klemensen, Odder
Gert Aamand, Hadsten
Henrik Hartmann Thomsen, Højbjerg
Niels L. Carlsen, Hjortshøj
Mette Sand Kalaee, Risskov
S. H. Nielsen, odder
G.Fransen, Ebeltoft



Gavekort til Malling Kro
Udtrukket den 20. november

Vinderen er:
Karin Bonde, Rønde



Minicruise med DFDS Seaways tl Oslo - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 20. november

Vinderen er:
Kim Helsted, Hillerød



Billetter til Zirkus Nemo - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 13. november

Vinderne er:
Gitte Standly Henriksen, Hørning
Mona Danekilde, Tilst
Ole Bechlund, Haderslev
Birthe Møller, Grenaa



Billetter til kampen SK Aarhus - GOG den 15.11.2008
Udtrukket den 13. november

Vinderne er:
Niels Pedersen, Århus V
Helge Koch, Tilst
Gurli Hildebrandt, Skødstrup
Poul Rasmussen, Viby j
Steen Devantier, Viby J.



Miniferie til Lalandia - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 5. november

Vinderen er:
Vibeke Bjorholm, Grindsted



DVD'en Reflekszonehebandling fra serien Din velvære
Udtrukket den 5. november

Vinderne er:
Marie Bruun, Århus C
Mette Nielsen, Silkeborg
Per Stampe, Viby J.
Margit Schütze, Aalborg Ø
Jesper Jørgensen, Hobro
Helle Bagger, Århus C
L. Kramhøft, Bagsværd
Vibeke Gaulshøj, Århus C
Bent Andersen, Malling
E. Nielsen, Esbjerg



Billetter til SK Aarhus - Aalborg DH
Udtrukket den 30. oktober

Vinderne er:
Rikke Juul, Viby J
Poul Færgemann, Odder
Katrin Sørensen, Solbjerg
Tim Lykke Laursen, Egå
Anette Østerhaab, Tilst



Citybreak i Edinburgh - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 29. oktober

Vinderen er:
Berit Baunsgaard, Århus C



Rejse for to til København med DSB - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 29. oktober

Vinderen er:
Vivian Rasmussen, Århus C



DVD med Christian Fuhlendorff - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 29. oktober

Vinderne er:
Klaus Aagaard, Knebel
Niels Larsen, Gjern
Vibeke Hestbech, Galten
Aase Brøgger, Højbjerg
Anne Marie Kranc, København SV
Jørgen Jensen, Augustenborg
Rasmus Skaksen, Køge
Ann Ravnborg, Ringe




Gavekort fra Malling Kro
Udtrukket den 23. oktober 2008

Vinderen er:
Elsa Rebsdorf, Århus N



Fem-døgns skitur til Hunderfossen Hytter - Konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 23. oktober 2008

Vinderen er:
Helle E. Bjarnholt, Århus N



CD'en Late of the Pier - Konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 23. oktober 2008

Vinderne er:
Annette Boelskifte, Aalestrup
klaus aagaard, knebel
Jørgen Jensen, Augustenborg
Per Stampe, Viby
Allan Bak-Pedersen, Ry
Erik Blindbæk Kjær, Herning
Ingeborg Rudolf, Holstebro
Karin Knudsen, Roslev
Lilian Hansen, Beder
Pernille Gjengedal, Kerteminde



Billetter til GF World Cup 08
Udtrukket den 14. oktober 2008

Vinderne er:
Tim Lykke Laursen, Egå
Erik Sørensen, Tilst
Bent Andersen, Malling
Torben Therkildsen, Egå
Anne Lise Lomborg, Brabrand
Martin Axelsen, Århus c
Birger Andresen, Højbjerg
Kai Hounisen, Højbjerg
Inge Christensen, Hasselager
Tina Glud, Århus C



Gavekort til Thaimassage Aarhus
Udtrukket den 9. oktober 2008

Vinderne er:
Inger Krog, Lystrup
Niels Larsen, Gjern
Lene Bertelsen, Hammel



DVD'en Stresshåndtering
Udtrukket den 9. oktober

Vinderne er:
Inge & Freddy Thorning, Lystrup
John Andersen, Brabrand
Hanne Skjødt Jensen, Give
Jytte Johansson, 7500 Holstebro
Morten Søgaard, Brabrand
Lillian L. Bak, Hasselager
hans tolstrup, århus c
Birthe Schmidt, Tilst
Jesper Jørgensen, Hobro
Tina Sørensen, Risskov



Gavekort til Ribe Byferie - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 9. oktober

Vinder er:
B Zeilich, Kolding



Billetter til kampen SK Aarhus - Viborg HK
Udtrukket den 6. oktober

Vinderne er:
Henning A. Jensen, Århus N
Sanne Dinesen, Højbjerg
Sussie Laustsen, Risskov
Birgitte Forsingdal, Egå
Lene Thomassen, Brabrand



Gavekort til Ribe Byferie - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 30. september

Vinderne er:
Ulla B. Andersen, Galten
Ketty Hansen, Risskov
Jørgen Jensen, Augustenborg
Jane Kristiansen, Odense NV



Luksussafari til Kenya
Udtrukket den 19. september

Vinderen er:
Lissy Kasten, Lystrup



Gavekort til Restaurant Marco Polo
Udtrukket den 18. september

Vinderen er:
Maiken Gro Ballisager, Århus C.



DVD'en Erotisk Tantra
Udtrukket den 11. september

Vinderne er:
Leif Jørgensen, Ebeltoft
lisbet andersen, Århus c
Jens M Madsen, Højbjerg
Bjarne Brøchner, Åbyhøj
Flemming Harrington, Dronninglund
Tobias Rose, Holte
Lena Michelle Andersen, Rissov
Helle E. Kalmar, Ryomgård
John Pedersen, Harlev
Anne Dahl Nissen, Brønderslev



Mínicruise til Oslo med DFDS - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 4. september

Vinderen er:
Stine Thastum, Kolding



Gavekort til Ribe Byferie - augustkonkurrencen - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 4. september

Vinderen er:
Karina B. Jørgensen, Århus N



Gavekort til Gourmet Garagen
Udtrukket den 27. august

Vinderne er:
Pouran Rastehkenari, Viby J
Ida Viborg, Århus N



Billetter til landskampen Danmark - Spanien i Parken 20. aug.
Udtrukket den 18. august

Vinderen er:
Kim Andersen, Viby



Gavekort til Jydsk Væddeløbsbane
Udtrukket den 15. august

Vinderen er:
Christa Thomsen, Malling



DVD'en 'Babytegnsprog' fra serien 'Din guide til velvære'.
Udtrukket den 13. august

Vinderne er:
Bo Lützen-Laursen, Århus C
Tine Andersen, Odense N
Lamy Philippe, Aarhus C
Helle Bruun, Århus C
marie bruun, Århus C
Marlene hegelund, Århus C
lisbet andersen, århus c
Carsten Svinding, Egå
Dorthe Wieland, Risskov
Vivi Pedersen, Beder



En rejse for to til Sunny Beach med Sun Charter - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 13. august 2008

Vinderen er:
Jørgen Eskebjerg, Hammel



Fribilletter til Givskud Zoo - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 13. august 2008

Vinderen er:
Birgit Christensen, Skanderborg



En rejse for to til Færøerne med Atlantic Airways - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket 6. august 2008

Vinderen er:
Ellen-M. Larsen, Århus V



Koncert med Meat Loaf - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket 6. august 2008

Vinderen er:
Grete Bach, Støvring



Et ophold for to i et af Ribe Byferies smukke ferieboliger - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket 6. august 2008

Vinderen er:
Trine Duelund, Lemvig



Sæsonkort til Tivoli Friheden - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket 6. august 2008

Vinderne er:
Michael Johansen, Viby J
Henning Sørensen, Højbjerg
Arne R. Flarup Lystrup



Et tre-måneders abonnement på Morgenavisen Jyllands-Posten - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket 6. august 2008

Vinderen er:
Casper Hagen, Nykøbing Falster



DVD'en 'Børn og bevægelse' fra serien 'Din guide til velvære'.
Udtrukket 10. juli 2008

Vinderne er:
T. Hansen, Beder
Lise Nielsen, Århus C
Jesper Jørgensen, Hobro
Anne Dahl Nissen, Brønderslev
Ane Lindholt, Århus C
Gerda Johansen, Hjørring
Hanne Nielsen, Århus N
Stine Sode-Larsen, Åbyhøj
Karin Fynboe, Viby J
Gitte Batz Eriksen, Hjortshøj



Gavekort til Restaurant Lecoq
Udtrukket 3. juli 2008

Vinderen er:
Dorthe Fransen, Odense N



Gavekort til Gourmet Garagen
Udtrukket 3. juli 2008

Vinderne er:
Kirsten Aaes, Viby J
Lene Skov, Brabrand



Ophold for to hos Ribe Byferie - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket 26. juni 2008

Vinderen er:
Lilian Nielsen, Skanderborg



Coldplays nyeste album - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket 26. juni 2008

Vinderne er:
Jette Vendelbo Reichelt, Valby
Susanne Søndergaard, Odder
Pernille Mortensen, Brabrand
Henrik Mikkelsen, Svendborg
Anna Marie Dam, Viby J.



Et gavekort til Malling Kro
Udtrukket den 18. juni 2008

Vinderen er:
Jens W. Hansen, Hørning



En rejse for to til Rhodos med Spies - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 18. juni 2008

Vinderen er:
Karina Houborg, Århus C



En rejse til Sunny Beach med Sun Charter - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket den 18. juni 2008

Vinderen er:
Annemarie Mosgaard, Rødekro



Sommerrevy i Det Kongelige Teater - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket 12. juni 2008

Vinderne er:
Marie Bruun, Århus
Merete Østberg, Roskilde
Anna Overgaard Nielsen, Risskov
Casper Reichelt, Valby
Jesper Vogt, Otterup




Gavekort til La Trattoria
Udtrukket 4. juni 2008

Vinderne er:
Gitte S. Jørgensen, Viby J
Bo Brandt, Århus V



CD med Def Leppard - konkurrence på rejs.dk
Udtrukket 4. juni 2008

Vinderne er:
Lene Sørensen, Holstebro
Niels L. Carlsen, Hjortshøj
Anne Louise Kyed Jansen, Århus C
G.B: Gormsen, Odense M
Tim Jönsson, Skødstrup



Billetter til EM-Kvalifikationskampen i håndbold mod Tyrkiet 6. juni 2008
Udtrukket 3. juni 2008

Vinderne er:
Anders Kunnerup, Mårslet
Bo Lund Henrik, Åbyhøj
Leif Lauridsen, Egå



Et gavekort for to til Ribe Byferie - Konkurrence på rejs.dk
Udtrukket 29. maj 2008

Vinderen er:
Martin F. Petersen, Munkebo

 


En rejse for to til Færøerne med Atlantic Airways - Konkurrence på rejs.dk
Udtrukket 29. maj 2008

Vinderen er:
Busra Simsek, Viby J

 


To fribilletter til biografen Cinemaxx i Århus
Udtrukket 29. maj 2008

Vinderne er:
Zanne Færch, Tranbjerg J.
Maria Buur, Åbyhøj
Trine Deigaard, Åbyhøj
Jannie Lund, Risskov
Ulla Henriksen ,Tilst

 


To gavekort á 500 kr. til Crepereiet
Udtrukket 22. maj 2008

Vinderne er:
Ingrid Eide, Århus C
Ina Rasmussen, Århus C
Konkurrencer
Annonce